Wiadomości

  • 4 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1785

Stowarzyszenie "DziałaMY" rusza z projektem "Stacja integracja"

Stowarzyszenie "DziałaMY" to grupa znajomych, która działa na rzecz społeczności powiatu bielskiego. Teraz, oprócz tradycyjnej zbiórki "Spontaniczna Gwiazdka", ruszają z projektem "Stacja integracja".

Działają wspólnie i dają szansę, aby wspierać
Akcja "Spontaniczna Gwiazdka" · fot. zrzutka.pl


- Lubisz angażować się społecznie, dbasz o swoje otoczenie, chcesz poznać ludzi, którzy myślą podobnie? Masz trochę wolnego czasu, który chcesz spędzić pożytecznie, w dobrym towarzystwie? Jeśli tak, nasza inicjatywa czeka właśnie na Ciebie! - mówią o sobie członkowie Stowarzyszenia "DziałaMY".

- Jesteśmy grupą znajomych, działających na rzecz społeczności lokalnej w powiecie bielskim, która od lat organizuje szereg akcji charytatywnych. Zbieraliśmy fundusze dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną w Kaniowie, zajmowaliśmy się wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, obsługujemy czechowicką Jadłodzielnię. Od dwóch lat wchodzimy w rolę elfów i staramy się spełniać prezentowe marzenia dzieci z czechowickiego Domu Dziecka. Tegoroczna edycja "Spontanicznej Gwiazdki" już trwa, hoł hoł hoł - wyjaśnia z kolei Magdalena Wygoda, która jest członkinią stowarzyszenia.

- W kwietniu tego roku postanowiliśmy sformalizować nasze działania i założyliśmy Stowarzyszenie DziałaMY!. Mamy już pierwsze sukcesy. Przygotowaliśmy koncepcję zagospodarowania terenu Walcowni oraz złożyliśmy wniosek w ramach programu "Moje miejsce na ziemi" Fundacji Orlen i... otrzymaliśmy grant w wysokości 10 000 złotych - dodaje Wygoda.

Projekt stowarzyszenia - "Stacja integracja" - wchodzi właśnie w fazę realizacji. Zadanie ma na celu budowanie kapitału społecznego poprzez aktywizację i integrację międzypokoleniową mieszkańców powiatu bielskiego oraz wzmocnienie więzi międzyludzkich. Ponadto działania promować będą postawy ekologiczne i obywatelskie m.in. samopomoc, a także pracę na rzecz dobra ogółu.

- Planujemy zorganizować cztery wydarzenia. Chcesz uczestniczyć w którymś z nich? Zgłoś swój udział poprzez formularz na stronie http://www.dzialamy.eu. Znajdziesz tam nie tylko szczegółowe informacje o projekcie, ale również kilka słów o naszej inicjatywie. Masz pomysły na zmiany swojej małej ojczyzny? Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi! Razem możemy więcej! - zachęca Stowarzyszenie "DziałaMY".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.