Wiadomości

  • 3 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1418

Powstanie lokalne partnerstwo ds. wody. Burmistrz przewodniczącym

W piątek, 2 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego został podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia lokalnego partnerstwa do spraw wody w powiecie bielskim. Podpisali go wójtowie i burmistrzowie gmin naszego powiatu oraz wicestarosta Andrzej Kamiński i członek Zarządu Powiatu Barbara Adamska.

Powstanie lokalne partnerstwo ds. wody. Burmistrz przewodniczącym
Powstanie lokalne partnerstwo ds. wody. Burmistrz przewodniczącym · fot. Powiat bielski


Lokalne partnerstwo wodne jest dobrowolnym zrzeszeniem podmiotów zaangażowanych w racjonalne gospodarowanie wodą. Jego członkiem może zostać przedstawiciel jednostek samorządu lokalnego, firm i instytucji państwowych, firm prywatnych, spółek wodnych, rolników, rybaków i wszystkich, którym zależy na poszanowaniu zasobów wodnych, dbaniu o ich dostępność i jakość.

Partnerstwo zostało utworzone z udziałem Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W spotkaniu udział wzięła Katarzyna Dziedzic przedstawicielka ODR-u, która wyjaśniła założenia tego przedsięwzięcia i zasady współpracy podmiotów.

Nabór do partnerstwa jest otwarty, a samorządy, instytucje i wszyscy członkowie będą mieli realny wpływ na rankingi inwestycji i działań remontowych dotyczących gospodarowania wodą.

Spotkanie w Starostwie było również okazją do dyskusji i wymiany poglądów dotyczących strategicznego dokumentu - planu wieloletniego na lata 2022-2030 na rzecz gospodarki wodnej w rolnictwie oraz najważniejszych zadań inwestycyjnych w zakresie budowy, przebudowy i rozbudowy ogólnopolskiego systemu retencji wodnej na obszarach wiejskich, które mogą być dofinansowane z funduszy Krajowego Planu Odbudowy.

Na spotkaniu przewodniczącym lokalnego partnerstwa wodnego w powiecie bielskim wybrano Mariana Błachuta, burmistrza Czechowic - Dziedzic.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.