Wiadomości

  • 6 grudnia 2022
  • 11 grudnia 2022
  • wyświetleń: 15615

Księgarnia pana Rolanda działała 32 lata. Znika z mapy miasta

Księgarnia "Na Lesisku", mimo konkurencji ze strony sklepów znanych sieci, na stałe wpisała się w krajobraz Czechowic-Dziedzic. Jednak już wkrótce placówka zniknie z mapy naszego miasta. O powodach właściciel placówki, Roland Nowicki, opowiada w rozmowie z portalem czecho.pl.

Księgarnia „Na Lesiaku”
Księgarnia "Na Lesisku" · fot. mp / czecho.pl


Księgarnia "Na Lesisku" to obiekt, który działa przy ulicy Kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach od 1990 roku. Właśnie to miejsce było stałym elementem zakupu podręczników do szkół lub najnowszych pozycji książkowych. Klienci Rolanda Nowickiego, który prowadzi księgarnię, zawsze mogą liczyć na rabaty, które nie są zależne od programów lojalnościowych.

Warto dodać, że księgarnia "Na Lesisku" to miejsce, które ma swój niepowtarzalny klimat, którego nie posiadają placówki znanych sieci. Zawsze można zamienić tutaj kilka słów z właścicielem. To tutaj możemy też znaleźć praktycznie niedostępnie nigdzie indziej książki, jak chociażby pozycje wydane przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

Księgarnia „Na Lesiaku”
Księgarnia "Na Lesisku" · fot. mp / czecho.pl


Od kilku tygodni mieszkańcy regionu na wystawie księgarni mogą przeczytać napis "Lokal do wynajęcia". W rozmowie z portalem czecho.pl pan Roland Nowicki, który od 32 lat prowadzi księgarnię mówi, że musi zakończyć działalność. Powody? Jak sam przyznaje, są nimi względy zdrowotne. - Księgarnia będzie działać do świąt Bożego Narodzenia. Jak się wszystko potoczy? Nie wiadomo - powiedział czechowiczanin.

Księgarnia przetrwała 32 lata na coraz bardziej wymagającym rynku wydawniczym, mimo konkurencji ze strony wielkich sieci handlowych i przede wszystkim sklepów internetowych. Jak przyznaje pan Roland, stało się tak między innymi dzięki temu, że od kilku lat sprzedaje książki również przez portal allegro.pl. I prawdopodobnie ten kanał sprzedaży księgarni "Na Lesisku" pozostanie - zamknięty zostanie lokal przy ulicy Kolejowej.

Księgarnia „Na Lesiaku”
Księgarnia "Na Lesisku" · fot. mp / czecho.pl


"Na Lesisku" to ostatnia księgarnia, która działa w Czechowicach-Dziedzicach. "Bookszpan", który istniał w CH Stara Kablownia, został zamknięty w ubiegłym roku. Teraz mieszkańcy miasta i gminy Czechowice-Dziedzice będą musieli kupować książki przez internet lub w sklepach znanych sieci, jak Empik - w Bielsku-Białej lub Pszczynie. Podręczniki nadal będzie można kupować w księgarni Helikon przy ulicy Krzanowskiego.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.