Wiadomości

  • 7 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1587

Chcą spełnić świąteczne marzenia dzieci z domów dziecka. Trwa zbiórka

Już po raz trzeci grupa czechowiczan rozpoczęła zbiórkę w ramach akcji mikołajkowej dla dzieci z czechowickich domów dziecka. W tym roku stowarzyszenia "DziałaMY" otrzymało aż 35 listów z marzeniami swoich podopiecznych.

Działają wspólnie i dają szansę, aby wspierać
Chcą spełnić świąteczne marzenia dzieci z domów dziecka. Trwa zbiórka · fot. zrzutka.pl


- Otrzymaliśmy aż 35 listów od wychowanków dwóch Domów dla Dzieci w Czechowicach-Dziedzicach. Każde dziecko to osobna historia, emocje, uśmiech, łzy, radość... rozpacz. Natomiast w ich listach znajdujemy ich marzenia, życzenia... czyli to co sprawi, że pojawi się uśmiech na ich twarzyczkach! - napisało stowarzyszenie "DziałaMY" na stronie zbiórki.

- Podejmujemy się zatem zadania skierowanego na potrzeby dzieci, bo to one są najważniejsze. Najmłodsze dziecko pod naszą opieką ma tylko 5 lat, a najstarsze mają po 20 lat. Są tam rodzeństwa jak i zupełnie samotne Dzieci, które zostały odebrane od własnych zazwyczaj trudnych rodzin. W ośrodkach pracują fantastyczni wychowawcy, którzy sprawiają, że ich wychowankowie są otoczone troską - często są spokojniejsi i mają zaspokojone podstawowe potrzeby, czyli inaczej niż w swoim własnym domu - dodaje.

To właśnie z myślą o nich - o 35 dzielnych dzieciach z powiatu bielskiego - stowarzyszenie "DziałaMY" prowadzi wszelkie działania. - Które przybliżą nas do celu, to jest do spełnienia ich najskrytszych marzeń! - podkreślają społecznicy.

- Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim nas darzyliście podczas akcji w 2020 i 2021 roku. Transparentność i jasne zasady to wielki atut naszych dotychczasowych działań charytatywnych. To już po raz trzeci prowadzimy tą akcję za zgodą i według stosownej umowy z Dyrekcją Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach - podsumowują członkowie stowarzyszenia "DziałaMY".Stowarzyszenie "DziałaMY" to grupa znajomych, która działa na rzecz społeczności powiatu bielskiego. Teraz, oprócz tradycyjnej zbiórki "Spontaniczna Gwiazdka", ruszają z projektem "Stacja integracja". Więcej o organizacji portal czecho.pl pisał w tym artykule.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.