Wiadomości

  • 8 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1946

Uchwała budżetowa powiatu na 2023 rok. Drogowe plany inwestycyjne

Poznaliśmy projekt uchwały budżetowej powiatu bielskiego na 2023 rok. Dokument przedstawia między innymi plany inwestycyjne powiatu na terenie gminy Czechowice-Dziedzice, w tym na drogach powiatowych.

Starostwo, powiat bielski, piastowska
Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej · fot. mp / czecho.pl


W 2023 roku nadal będzie trwać przebudowa ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Traugutta i Topolową do przejazdu kolejowego. Przypomnijmy, planowany termin zakończenia prac to maj przyszłego roku.

Według uchwały budżetowej powiatu bielskiego na 2023 rok przebudowa fragmentu ulicy Węglowej będzie kosztować w przyszłym roku 1 747 796 zł, z czego 947 796 zł to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, - 400 000 zł - środki własne powiatu, a kolejne 400 tysięcy złotych - pomoc finansowa gminy Czechowice-Dziedzice.

Kolejnymi zadaniami kontynuowanymi będą sporządzenie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej ul. Sikorskiego w Zabrzegu na odcinku od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do skrzyżowania z ul. Zabrzeską na długości około 1,2 km (137 983 zł), a także dla rozbiórki istniejącego i budowy nowego przepustu w ciągu drogi powiatowej ul. Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach (83 640 zł).

Na 2023 rok zaplanowano również sporządzenie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej ul. Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach na odcinku od ul. Ligockiej do ulicy Hrabiego Kotulińskiego. Koszt tego zadania to 160 tysięcy złotych.

Według planu powiat bielski przeznaczy również 2 mln zł na remonty cząstkowe dróg we wszystkich gminach wchodzących w jego skład.

Warto dodać, że powyższy plan inwestycji drogowych, zawarty w projekcie uchwały budżetowej powiatu bielskiego na 2023 rok, nie jest ostateczny. W ciągu roku do budżetu powiatu mogą "dojść" kolejne inwestycje. Jest to zależne między innymi od dotacji z budżetu państwa, które są przyznawane w ciągu roku.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.