Wiadomości

  • 8 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4294

Premiera "Uwierz w Mikołaja" przesunięta. Film jednak trafi do kin?

We wtorek, 6 grudnia na platformie TVP VOD swoją premierę miał mieć film "Uwierz w Mikołaja" - takie informacje podawały kilka tygodni temu między innymi Ilona Łepkowska oraz Magdalena Witkiewicz. Okazuje się jednak, że na premierę będziemy musieli jeszcze poczekać. Nie jest także wykluczone, że "Uwierz w Mikołaja" trafi do kin.

Plan zdjęciowy filmu "Uwierz w Mikołaja" na bielskim Rynku - 24.01.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Przypomnijmy, film "Uwierz w Mikołaja" kręcony był w styczniu tego roku między innymi w Bielsku-Białej, Milówce i Goczałkowicach-Zdroju, o czym informowaliśmy w artykule "W uzdrowisku kręcili film, w którym wystąpi plejada polskich gwiazd". Scenariusz na podstawie bestsellerowej książki Magdaleny Witkiewicz pod tym samym tytułem napisała Ilona Łepkowska. W tej komedii romantycznej zobaczymy wielopokoleniową plejadę polskich aktorów, zaś reżyserką jest - odpowiedzialna m. in. za czwartą część serii Kogel Mogel - Anna Wieczur. Producentem filmu jest MTL MAXFILM - w przeszłości producent takich filmów, jak "Wkręceni", "Zróbmy sobie wnuka", "Nigdy w życiu" i "Tylko mnie kochaj".Jak informowaliśmy w artykule """Uwierz w Mikołaja", kręcony w Goczałkowicach i Bielsku na VOD", Ilona Łepkowska oraz Magdalena Witkiewicz w mediach społecznościowych poinformowały, że film nie trafi do kin, a do serwisu TVP VOD, 6 grudnia.Pisał o tym serwis naekranie.pl. Warto dodać, że scenarzystka i autorka książki usunęły wpisy.

Fotosy z filmu "Uwierz w Mikołaja" · fot. Marta Gostkiewicz/MTL Maxfilm


Jednak ostatecznie film "Uwierz w Mikołaja" nie trafił do TVP VOD 6 grudnia. Jak przekazano portalowi bielsko.info w bielskim Ratuszu, premiera filmu "Uwierz w Mikołaja" została przesunięta. - Generalnie przedłużamy termin wykonania umowy do przyszłego roku. Film jest gotowy, a producent negocjuje nowe warunki dystrybucji i nie wiemy jeszcze, gdzie film będzie pokazywany. Kina nie są wykluczane, ale nic nie możemy niestety potwierdzić - powiedziała portalowi Anna Zgierska, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W uzdrowisku kręcili film "Uwierz w Mikołaja" - 19.01.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.