Wiadomości

  • 14 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2450

[WIDEO] Mistrz pingponga w ligockich szkołach podstawowych

W Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie odbyła się akcja "Spotkaj się z mistrzem w swojej szkole". Gościem specjalnym spotkań był Michał Gawlas, absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie i wychowanek MKS-u Czechowice-Dziedzice.Michał mimo młodego wieku zdołał już zadebiutować w Lidze Mistrzów i Superlidze w barwach KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. 17-latek ma na koncie medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, jest także medalistą zawodów międzynarodowych ITTF w kategorii kadetów i juniorów.

W ramach kilku spotkań z dziećmi, Michał opowiedział o swoich początkach kariery, o pingpongowych marzeniach i pokonywaniu trudności, o swoim nietypowym stylu gry. Michał opowiedział też o swoim niedawnym meczu z Timo Bollem oraz o tym jak ważna jest sumienność w codziennym życiu sportowca. Zobaczyliśmy też sporo zdjęć Michała z początków przygody z tenisem stołowym, nie zabrakło również wspomnień i anegdot.

Podczas pokazu gry Michał demonstrował swoją technikę oraz niecodzienne umiejętności tenisisty stołowego w formie zabawowej, a jego partnerem był młodszy brat Mateusz. Dzięki wsparciu PZTS wszyscy młodzi uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe gadżety pingpongowe. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 200 dzieci!

Organizatorem spotkania był MKS Czechowice-Dziedzice oraz Polski Związek Tenisa Stołowego.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.