czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2007
  • wyświetleń: 675

Betlejemskie Światło Pokoju w powiecie

Ogień Betlejemski zawitał już do miasta Bielska–Białej i powiatu bielskiego. Harcerze otrzymali go na przejściu granicznym w Zwardoniu od słowackiego skautingu- Wodnej Drużyny Skautowej "Ważki" z Turzowki.

Po obrzędzie przekazania ognia harcerze i skauci spotkali się przy wspólnym stole i choince w SP w Zwardoniu. 17 grudnia z rąk harcerzy otrzymał Betlejemskie Światło Pokoju starosta bielski Andrzej Płonka.

W tym samym dniu Ogień Betlejemski harcerze zanieśli do biskupa ordynariusza diecezji bielsko–żywieckiej Tadeusza Rakoczego oraz do biskupa diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego Pawła Anweilera, następnie do rektora Akademii Techniczno–Humanistycznej prof. Marka Trombskiego, a także do prezydenta miasta Bielska–Białej Jacka Krywulta.

W przedświątecznym tygodniu wszystkie jednostki hufca będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju do swoich macierzystych szkół szpitali, domów pomocy społecznej oraz domów dziecka.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.