Wiadomości

  • 15 grudnia 2022
  • wyświetleń: 7171

[FOTO] Kaniów: zderzenie osobówki z lokomotywą pociągu towarowego

Wszystkie służby ratunkowe zostały zadysponowane w środę, 14 grudnia około godziny 19.00 na ulicę Witosa w Kaniowie. Na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą pociągu towarowego.

Interwencja służb ratunkowych przy ulicy Witosa w Kaniowie - 14.12.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika; OSP w Kaniowie


Jak przekazała naszemu portalowi asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca osobowego Renault nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Samochodem podróżowały dwie osoby - na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak pasażerka samochodu została przewieziona do szpitala na profilaktyczne badania. Zdarzenie zostało zakończone na miejscu mandatem karnym w wysokości 1300 zł dla 31-letniego kierowcy osobówki. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja. Działania służb trwały do godziny 20.20. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu, a na czas akcji ratunkowej ruch pociągów został wstrzymany (obecnie na linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic do Oświęcimia kursują pociągi towarowe).

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.