Wiadomości

  • 17 grudnia 2022
  • 25 grudnia 2022
  • wyświetleń: 6324

Ultramaraton kolarski przejedzie przez gminę Czechowice-Dziedzice

Tour de Silesia, ultramaraton kolarski dla amatorów, w lipcu 2023 roku odwiedzi gminę Czechowice-Dziedzice! Dwie z trzech opcji trasy - o długości 100 oraz 500 kilometrów, będą przebiegać przez drogi naszego miasta, a także Bronowa, Ligoty i Zabrzega.

Tour de Silesia 2022
Tour de Silesia 2022 · fot. Facebook / Tour de Silesia


Tour de Silesia to ultramaraton kolarski dla amatorów, organizowany na drogach w województwie śląskim, na trzech dystansach - 500, 300 i 100 km. Limit czasowy na ukończenie przejazdu to 34 godziny (510 km), 24 godziny (350 km) i 7 godzin (100 km). Wydarzenie organizowane jest od 2017 roku.

W 2023 roku - w weekend 8 - 9 lipca - wydarzenie ponownie "odwiedzi" gminę Czechowice-Dziedzice. Przez naszą gminę będą przebiegać dystanse o długości 100 oraz 500 kilometrów. Kolarze-amatorzy przejadą również przez znane i lubiane wśród czechowickich cyklistów miejscowości, jak Chybie, Landek, a także Roztropice i Pierściec. Szczegóły trasy (GPS) można znaleźć klikając w poniższe linki:


Tour de Silesia - mapa dystansu 100 km
Tour de Silesia 2023 - mapa dystansu 100 km · fot. Facebook / Tour de Silesia


Tour de Silesia - mapa dystansu 500 km
Tour de Silesia 2023 - mapa dystansu 500 km · fot. Tour de Silesia


Oprócz tras o długości 100 oraz 500 kilometrów organizatorzy wytyczyli trasę o długości 300 kilometrów - szczegóły zostaną podane w najbliższych dniach. Zapisy na przyszłoroczną edycję Tour de Silesia ruszają w styczniu. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.tourdesilesia.pl lub na profilu TdS na Facebooku.

Warto dodać, że TdS nie jest wyścigiem kolarskim, dlatego też nie ma konieczności zamykania dróg dla ruchu samochodowego. Ponadto rowerzyści podczas przejazdu przez daną miejscowość jadą pojedynczo lub w niewielkich grupach.

Po przebyciu danej trasy kolarze-amatorzy otrzymują pamiątkowe medale
Po przebyciu danej trasy kolarze-amatorzy otrzymują pamiątkowe medale · fot. Facebook / Tour de Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.