czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2022
  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 17041

W części Czechowic-Dziedzic nie było prądu. Trzy duże awarie

W czwartek, 15 grudnia tuż po godzinie 16.00 w części Czechowic-Dziedzic zabrakło prądu. Jak przekazała portalowi czecho.pl rzeczniczka spółki Tauron Dystrybucja, w trzech miejscach miasta doszło do trzech niezależnych od siebie awarii.

Reklama

Ciemności przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 15.12.2022
Ciemności przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 15.12.2022 · fot. mp / czecho.pl


Ciemno przy części czechowickich ulic zrobiło się około godziny 16.10. Światła zgasły między innymi w rejonie czechowickiego dworca autobusowego. Nie działało także oświetlenie uliczne. Jak alarmowali nasi czytelnicy, prądu nie było także w najbliższej okolicy - między innymi przy ulicy Kołłątaja. Jednak dostaw energii zostali pozbawieni także mieszkańcy innych części naszego miasta - rejonu ulicy Węglowej, a także ul. Pocztowej - to Czechowice Południowe.

Ciemności przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 15.12.2022
Ciemności przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach - 15.12.2022 · fot. mp / czecho.pl


Jak przekazała portalowi czecho.pl Ewa Groń, rzeczniczka prasowa spółki Tauron Dystrybucja, w Czechowicach-Dziedzicach doszło do trzech niezależnych od siebie awarii.

Pierwsza z nich miała miejsce w rejonie ulicy Węglowej - przy ulicy Braci Sofków doszło do awarii w stacji trafo. Na miejscu, przed godziną 16.00, interweniowały służby ratunkowe, w tym straż pożarna, a także pogotowie energetyczne. Dostawy energii zostały przywrócone około godziny 22.00.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Braci Sofków - 15.12.2022
Interwencja służb ratunkowych przy ul. Braci Sofków - 15.12.2022 · fot. OSP Dziedzice


Do kolejnej awarii, około godziny 16.20, doszło w centrum Czechowic-Dziedzic, gdzie prądu zostali pozbawieni mieszkańcy ulic Niepodległości i przyległych - w sumie 800 klientów firmy Tauron Dystrybucja. W tym rejonie miasta doszło do uszkodzenia kabla średniego napięcia. Dostawy prądu w tej części miasta zostały przywrócone około godziny 19.00.

Około godziny 17.10 doszło do kolejnej awarii, tym razem przy ulicy Pocztowej. Tutaj także doszło do uszkodzenia kabla średniego napięcia - podczas przeprowadzania wycinki drzewo spadło na linię energetyczną. Prądu zostało pozbawionych około 900 klientów Taurona. W tym przypadku dostawy energii przywrócono około godziny 20.00.

PWiK Czechowice-Dziedzice informowało o utrudnieniachZ powodu awarii prądu, dostaw energii została pozbawiona również przepompownia PWiK przy ul. Legionów, co powoduje spadki ciśnienia w sieci i przerwy w dostawie wody. Jak informowała spółka około godziny 18.20, "w związku z pracami prowadzonymi przez Tauron Dystrybucja, mogą wystąpić spadki ciśnienia w sieci oraz ograniczenia dostaw wody dla odbiorców z dzielnic Czechowice Górne, Podraj oraz Prusiec".

- Pracownicy PWiK niezwłocznie przystąpią do prac związanych ze wznowieniem dostaw wody - tj. podniesieniem ciśnienia w sieci oraz jej przepłukaniem. Niestety dostawy wody mogą zostać w pełni przywrócone około godziny 24.00 - mogliśmy przeczytać w komunikacie spółki umieszczonym w mediach społecznościowych.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.