Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 12774

[FOTO] Pod ciężarem śniegu zawalił się dach magazynu

W niedzielę, 18 grudnia około godziny 9.45 strażacy i policja zostali zadysponowani na ulicę Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach. Według zgłoszenia zawalił się dach magazynu jednej z firm.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach - 18.12.2022 · fot. OSP Czechowice; OSP Dziedzice


Po dojeździe strażaków na miejsce stwierdzono zawalony dach hali magazynowej służby drogowej AVR, w której magazynowana jest sól drogowa. Hala posiadała ściany o stelażu stalowym obłożonym blachą, z kolei jej dach kryty był brezentem. Pod zawalonym dachem znajdował się pojazd - ładowarka do soli.

Jak informuje KM PSP w Bielsku-Białej, z informacji uzyskanych od kierownika zmiany ustalono, że podczas zdarzenia nikt nie przebywał wewnątrz magazynu. Zdarzenie miało miejsce około godziny 3.00 w nocy, natomiast zgłoszono je do WCPR przed godziną 10.00 rano - dokonała tego osoba postronna, widząca obiekt z ulicy.

Działania ratowników polegały na przeszukaniu hali i przekopaniu zwałów śniegu, które wpadły do wnętrza w wyniku rozerwania brezentowego poszycia dachu. Ponadto za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono miejsca, gdzie mogłyby ewentualnie przebywać jakieś osoby - nikogo nie odnaleziono. Stwierdzono brak osób poszkodowanych. Na tym, około godziny 12.00, działania zakończono.

Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej oraz patrol policji. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był zalegający na dachu hali śnieg. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.