Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 14815

"Łowcy pedofilów" zatrzymali 36-letniego czechowiczanina

36-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic myślał, że rozmawia z 14-latką i wysyłał jej materiały o charakterze pornograficznym. Okazało się, że nastolatka to "wabik łowców pedofilów" z organizacji "Strażnicy Dziecięcych Marzeń". Do zatrzymania mężczyzny doszło w Czechowicach-Dziedzicach w niedzielę, 18 grudnia przed południem. Po odbyciu rozmowy z przedstawicielami organizacji, mężczyzna został przekazany policji, która prowadzi dalsze czynności.

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
"Łowcy pedofilów" zatrzymali 36-letniego czechowiczanina · fot. KWP Katowice


W niedzielę, 18 grudnia łowcy pedofilów z organizacji "Strażnicy Dziecięcych Marzeń" prowadzili w internecie transmisję na żywo z zatrzymania mężczyzny na czechowickim placu Targowym. Na nagraniu 36-latek przyznaje, że z fikcyjną nastolatką pisał przez miesiąc i sam rozpoczął konwersację.

Na nagraniu organizacji na Facebooku możemy usłyszeć fragmenty korespondencji o charakterze pedofilskim pomiędzy mężczyzną a fikcyjną 14-latką. Mężczyzna mówi, że jedną z czynności "zrobił dla żartów" i przyznaje, że "popełnił duży błąd", a także przeprosił za swoje zachowanie.

Jak stwierdził, nie chciał się spotkać z nastolatką. Bronił się również, że niektóre z treści chciał wysłać do żony, a wysłał je do 14-latki "przez przypadek".

Przedstawiciel "Strażników Dziecięcych Marzeń" podkreślił, że wszystkie opisywane czynności 36-latka wobec 14-latki są czynami karalnymi według Kodeksu Karnego.

Dalsze czynności prowadzi policja- Mężczyzna został zatrzymany, policjanci przeprowadzili wstępne czynności - przekazała portalowi czecho.pl asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Jak dodała, mundurowi będą wykonywać dalsze postępowanie.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.