czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 560

Życzenia na Nowy Rok - jak napisać i kiedy składać?

Materiał partnera:

Nowy Rok 2023 nadchodzi wielkimi krokami, a to może oznaczać tylko jedno - chętnie oddajemy się indywidualnym rozważaniom, snujemy plany na przyszłość i ustalamy postanowienia noworoczne. Sylwestrowa noc to też doskonała okazja, aby pokazać bliskim, że o nich pamiętamy i złożyć życzenia prosto od serca. Co napisać na Nowy Rok i kiedy wysłać wiadomość? Sprawdź!

zimne ognie,sylwester


Kiedy składać życzenia noworoczne?Pożegnanie starego roku w odpowiedni sposób pozwala skupić się na teraźniejszości i najbliższej przyszłości, a zarazem wejść w rok 2023 z pozytywnym nastawieniem. I choć dla wielu osób niczego to nie zmienia, przyjęło się, że trzeba otworzyć szampana o północy i celebrować ten moment z osobami bliskimi naszemu sercu. Niegdyś wysyłano też piękne kartki z życzeniami, zwłaszcza gdy z różnych powodów spędzaliśmy Sylwestra osobno. Dziś coraz częściej odchodzi się od nich na rzecz krótkich SMS-ów, często pisanych na ostatnią chwilę.

Nowy Rok to czas pełen przemyśleń. Dlatego też uważamy, że życzenia noworoczne mają wielką moc i nie można zaniedbywać tej kwestii. Warto kilka dni wcześniej napisać miłą wiadomość do najbliższych, by mogli wejść w Nowy Rok ze świadomością, że ktoś o nich pamięta.

Jeśli natomiast planujesz huczną imprezę, podczas której nie zabraknie Twojej rodziny tudzież przyjaciół, dobrze byłoby złożyć serdeczne życzenia chwilę po północy lub 1 stycznia, gdy zaproszeni goście wrócą do domu. Najważniejsze, aby rzeczywiście o tym pamiętać i w ferworze zabawy nie pominąć czyichś uczuć. W końcu każdy lubi otrzymać miłą wiadomość!

Jak napisać życzenia na Nowy Rok?Życzenia noworoczne wbrew pozorom nie muszą być długie i poważne. Wręcz przeciwnie - możesz śmiało bawić się słowem i stworzyć krótki wierszyk, który pokaże Twoim bliskim, że są dla Ciebie ważni. Warto też wykorzystać wielkie litery i nawiązać do wspólnych wspomnień. Unikaj natomiast mówienia o przykrych sprawach i postaraj się przekuć własne myśli w pozytywną, a zarazem poprawiającą humor wiadomość. Noworoczne cytaty umilą komuś dzień i pozwolą przynajmniej na moment oderwać się od natłoku obowiązków.

Czego życzyć na Nowy Rok 2023? Życzenia noworoczne powinny być dopasowane do konkretnej osoby. Jeśli chcesz napisać dłuższą wiadomość do dziadków, którzy w ostatnim czasie podupadli na zdrowiu - wspomnij, że mogą na Ciebie liczyć w trudniejszych momentach i napisz, że życzysz im przede wszystkim zdrowia i spokoju ducha. Składając życzenia przyjaciółce, warto natomiast podejść do tematu kreatywnie i przypomnieć, że doceniasz jej obecność w Twoim życiu.

Życzenia na Nowy Rok 2023 powinny być zatem sprecyzowane. Wówczas sprawisz drugiej stronie przyjemność i zadbasz o pozytywne nastawienie, nawet jeśli dotąd raczej trudno było jej się pogodzić z ostatnimi zdarzeniami. Chodzi o to, aby napisać coś od serca! Nie musisz zatem przeszukiwać Internetu, by wreszcie znaleźć oklepany wierszyk, który co roku gdzieś się pojawia. Czasami wystarczy napisać: W Nowym Roku życzę Ci pogody ducha, dużo zdrowia i szczęścia. Niech Twoje postanowienia noworoczne wkrótce staną się rzeczywistością, a Ty spełnisz swoje najskrytsze marzenia. Samych sukcesów i nie bój się stąpać po ziemi z podniesioną głową.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać cytaty na Nowy Rok i stworzyć życzenia dla konkretnej osoby. Ważne, aby podczas pisania, myśleć o czyichś uczuciach i potrzebach.