czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2007
  • wyświetleń: 1886

Za ile Gibson Group kupi Silesię?

Jedyną ofertę w przetargu na kopalnię Silesia w Czechowicach-Dziedzicach złożyła szkocka firma Gibson Group. Komisja przetargowa Kompanii Węglowej od wczoraj zapoznaje się z ofertą, jednak udziela na jej temat szczątkowych informacji.

Nie możemy podać ceny. Mogę powiedzieć tylko, że termin propozycji inwestora upływa 30 czerwca 2008 roku – mówi rzecznik KW Zbigniew Madej.

KWK Silesia wchodząca w skład zakładu Brzeszcze-Silesia została wystawiona na sprzedaż za 111,5 mln zł. Interesował się nią m.in. czeski CEZ, jednak zrezygnował z wyścigu o jej kupno, nie podając przyczyn (mówi się, że z powodu wysokości inwestycji niezbędnych w Silesii, szacowanych na pół mld zł).

– Zostaliśmy sami w przetargu, ale nie przesądzajmy wyniku. Pewni sukcesu będziemy po podpisaniu umowy – twierdzi Zbigniew Wasilkowski, dyrektor do spraw rozwoju Gibson Group.Minus Gibsona to brak doświadczenia w branży – spółka skupia się na energetyce i ciepłownictwie. Tom Gibson, założyciel firmy, zapewnia, że ma dobrych doradców. – Kompania podchodzi do rozmów z nami z dużym zaufaniem – mówi Gibson.

Jeśli KW podpisze umowę z Gibson Group, będzie to pierwsza sprzedaż działającej kopalni prywatnemu inwestorowi. Załoga Silesii jest przychylnie usposobiona do oferenta, który już wiosną zapowiedział m.in. utrzymanie zatrudnienia i płac.

Więcej czytaj w Rzeczpospolitej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.