Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 9716

Śmierć górnika w czechowickiej kopalni Silesia

W piątek, 16 grudnia w kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach doszło do śmierci 51-letniego górnika. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pszczynie.

pg silesia kopalnia
Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


Jak przekazała portalowi czecho.pl Anna Swiniarska-Tadla, rzecznik Wyższego Urzędu Górniczego, górnik zasłabł, kiedy oczekiwał na wyjazd na powierzchnię. Udzielono mu pierwszej pomocy i wezwano ratowników, jednak po transporcie mężczyzny na powierzchnię lekarz stwierdził zgon.

Przedstawicielka Wyższego Urzędu Górniczego dodała w rozmowie z naszym portalem, że do śmierci mężczyzny doszło z przyczyn naturalnych.

Śledztwo w sprawie śmierci górnika - 51-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego - prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pszczynie. Jak poinformował portal czecho.pl Leonard Synowiec, Prokurator Rejonowy, do zgonu 51-latka nie doszło w związku z wykonywaną pracą. Jednak ze względu na fakt, że do śmierci doszło na terenie zakładu pracy, zarządzono sekcję zwłok.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj