czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2007
  • wyświetleń: 604

Jubileusz Galerii ExLibris

14.12.2007 o godz. 18.00 w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej, istniejąca od 2002 roku Galeria ExLibris, obchodziła jubileusz 5 – lecia istnienia. W przeciągu tych lat w przyziemiach kościoła pw. św. Barbary gościła 51 wystaw. Tam lokalni artyści wystawiając swoje prace, cieszyli serca mieszkańców naszego miasta.

Zaproszonych gości powitała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – pani Ewa Kmiecik – Wronowicz. Przypomniała historię powstania Galerii, skąd wziął się pomysł i jak doszło do jego zrealizowania. Pożegnała także odchodzącą na emeryturę dotychczasową kierowniczkę – panią Janinę Mazur, jednocześnie przedstawiając Jej następczynię – panią Sylwię Kóskę.

Zastępca burmistrza, pan Jacek Puchała podziękował za trud włożony w powstanie Galerii, za całe pierwsze pięcioletnie istnienie naszego lokalnego „okna” na kulturę.
Jubileusz ExLibris-u uświęcił pokaz prac Wandy Gryboś – Sznel, dyrektorki powiatowej placówki POPP – „art.” – u i Dominiki Paszek. Twórczynie zatytułowały wystawę: „Dotyk koloru”.

„Szukamy wspólnych twórców. Bawimy się nie tylko w nauczycieli, ale także bawimy się w tworzenie. Niech serduszko bijące z ogniska bije także dla państwa” - tymi słowami Wanda pani Gryboś – Sznel zachęciła zgromadzonych do podziwiania wystawionych prac, a że czas mamy bożonarodzeniowy goście złożyli sobie wzajem życzenia ciepłe, pełne dobroci i nadziei na lepsze jutro.

To ogromny zaszczyt i wielkie szczęście móc podziwiać i osobiście poznać takich twórców, jak pani Wanda Gryboś – Sznel. Piątkowe spotkanie to nie tylko „dotyk koloru” Jej prac, to jednocześnie „dotyk” z pięknym, mądrym słowem, z kulturą, jaka od Niej emanuje. Niezwykłe są jej prace, bowiem niezwykła to osoba.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.