Wiadomości

  • 22 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1384

"Niech nas nie dzieli głos żadnej partii, telewizji czy portalu"

- Niech nas nie dzieli głos żadnej partii, stronnictwa, ideologii, jakiejkolwiek telewizji czy portalu, abyśmy nie stawali się wrogami kogokolwiek, a zwłaszcza najbliższych - napisał bp Roman Pindel w liście pasterskim na Boże Narodzenie 2022 roku. Hierarcha nawiązał również do sytuacji w Ukrainie oraz kryzysu gospodarczego.

Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej
Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej · fot. www.diecezja.bielsko.pl


Biskup Roman Pindel, odwołując się do historii Polski z okresu ostatniego półwiecza, wypełnionego tragicznymi wydarzeniami grudniowymi, zaakcentował, że tegoroczny grudzień przynosi kolejne doniesienia z Ukrainy.

- Przerażeni raportami z frontu, pragniemy sprawiedliwego pokoju i lękamy się rozszerzenia wojny. Ograniczamy nasze wydatki i nie pocieszają nas wieści o spowolnieniu gospodarki krajów bogatych czy groźba głodu w krajach ubogich. Przeżywamy problemy osobiste i naszych bliskich, niepokoimy się stanem zdrowia, martwimy się z powodu coraz trudniejszego kontaktu z dzieckiem, próbujemy ratować małżeństwo - stwierdził ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Na koniec biskup Pindel wyraził życzenia błogosławieństwa dla wszystkich diecezjan.

- Wasza wypróbowana już gotowość pomocy potrzebującym i bezradnym niech dalej rozkwita. Nie ulegajmy podszeptom podejrzliwości, zawiści i nienawiści. Niech nas nie dzieli głos żadnej partii, stronnictwa, ideologii, jakiejkolwiek telewizji czy portalu, abyśmy nie stawali się wrogami kogokolwiek, a zwłaszcza najbliższych. Niech Pokój, który Bóg przynosi, zapanuje w Waszych sercach, byście mogli życzyć go każdemu - zakończył.

List został odczytany w 4. Niedzielę Adwentu, 18 grudnia, we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji bielsko-żywieckiej. Pełną treść listu można wysłuchać na poniższym nagraniu.

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.