czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2022
  • 26 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1865

Biografia Piotra Beczały w języku polskim. Wkrótce premiera

11 stycznia na rynku wydawniczym pojawi się biografia Piotra Beczały w przekładzie na język polski. Książka nosi tytuł "W daleki świat. Życie operowe w trzech aktach".

Reklama

Biografia Piotra Beczały w języku polskim. Wkrótce premiera
Biografia Piotra Beczały w języku polskim. Wkrótce premiera · fot. Wydawnictwo Poznańskie


O premierze książki tenor pochodzący z Czechowic-Dziedzic poinformował w mediach społecznościowych. - Kochani, Święta tuż tuż, a ja mam dla Was wspaniałą wiadomość, która z pewnością ucieszy moich polskich fanów! Już 11 stycznia będzie miała swoją premierę polska edycja mojej autobiografii! "W daleki świat. Życie operowe w trzech aktach" ukaże się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego - napisał 21 grudnia na swoim profilu na Facebooku.

- Fascynująca opowieść Piotra Beczały o przebiegu swojej zapierającej dech w piersiach kariery. Swiatowej sławy tenor, który niegdyś śpiewał na ulicach Wiednia dla przechodniów, a teraz jest gwiazdą przedstawień wystawianych przez największe opery, od Newo Jorskiego Met i mediolańskiej La Scali po Wiedeńską Operę Narodową. Czy to tragicznie kochający Werter, czy niebezpiecznie uwodzicielski książę "Rigoletto", Piotr Beczała czaruje publiczność w każdej roli - czytamy w opisie książki pochodzącym od wydawcy, którym jest Wydawnictwo Poznańskie.

- Mimo niesamowitego sukcesu twardo stąpa po ziemi. Uroczy i bezczelny, opowiada o swojej karierze, wybitnych kolegach, wpadkach na próbach i "rozmaitych" koncepcjach reżyserskich, zdradza, co ma wspólnego pieczenie z premierami i dlaczego jest to ważne, szczególnie w czasach kryzysu, konsekwentnie płynąć pod prąd - dodaje wydawca, który opublikował również fragment książki - publikujemy go poniżej.

Fragment książki "W daleki świat. Życie operowe w trzech aktach", Wydawnictwo Poznańskie 2023

Jest wielce interesujące, jak odmiennie reaguje widownia w różnych krajach. Każdy z teatrów operowych ma pod tym względem swoją specyfikę. W nowojorskiej Metropolitan Opera brawa są gwałtowne i krótkie, rzęsiste jak nawałnica. W Wiedniu na odwrót, widzowie dają sobie czas na aplauz. Żona zaś mówi mi często, że jestem mistrzem świata w powstrzymywaniu oklasków, ale ja wolę to od ryzyka wyjścia z roli. Chociaż tak naprawdę my, śpiewacy, potrzebujemy tych chwil, w których czujemy sympatię publiczności, to właśnie one nas uskrzydlają. Mam nadzieję, że za sprawą tej opowieści będę mógł trochę tej energii Państwu przekazać.


Biografia Piotra Beczały w języku polskim. Wkrótce premiera
Okładka biografii Piotra Beczały · fot. Wydawnictwo Poznańskie

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.