czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2007
  • wyświetleń: 2259

Co Gibson obiecał górnikom Silesii?

Już w styczniu Gibson Group chce podpisać pakiet socjalny z załogą kopalni. Wstępne porozumienie zakłada, że górnicy w przypadku sprzedaży Silesii zachowają wszystkie przywileje, w tym prawo do przechodzenia na wcześniejsze emerytury (po 25 latach pracy na dole), 14. pensję oraz Barbórkę.

Płace w Silesii po przejęciu kopalni przez prywatnego inwestora mają być dostosowane do tych obowiązujących w górnictwie. Związkowcy chcą też wywalczyć specjalną premię prywatyzacyjną: 1000 złotych za każdy rok przepracowany w kopalni Silesia dla górników dołowych i 600 zł za każdy rok dla pracowników powierzchni.

W pakiecie socjalnym ma się też znaleźć nietypowy zapis, że w przypadku zatrudniania nowych pracowników pierwszeństwo będą mieli członkowie rodzin obecnych górników. Gibson Group zadeklarował bowiem, że powiększy zatrudnienie z 1000 do 1500 pracowników.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.