Wiadomości

  • 28 grudnia 2022
  • 1 stycznia 2023
  • wyświetleń: 7162

[FOTO] Zalana droga i piwnica. Trudna sytuacja w centrum miasta

Po roztopach w dwóch miejscach w centrum Czechowic-Dziedzic nadal panuje trudna sytuacja. Chodzi o zalaną ulicę Hutniczą, a także piwnicę jednej z kamienic, w której cały czas zalega woda.

Zalana ul. Hutnicza w Czechowicach-Dziedzicach - 27.12.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Paweł


Przypomnijmy, jak portal czecho.pl informował w artykule "Efekt roztopów: podtopiona piwnica i zalana droga", strażacy interweniowali w tych dwóch miejscach w Wigilię.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Hutniczej w Czechowicach-Dziedzicach - 24.12.2022 · fot. OSP Dziedzice


Jednak, jak alarmują nasi czytelnicy, nadal panuje tam trudna sytuacja. Wciąż zalany i nieprzejezdny jest fragment ul. Hutniczej w rejonie parowozowni. Jak zwraca uwagę jeden z mieszkańców Czechowic-Dziedzic, woda może zalegać w tym miejscu przez zatkane studzienki kanalizacyjne.

Po naszej interwencji przedstawiciele Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami czechowickiego Urzędu Miejskiego przeprowadzili wizję lokalną, po której skontaktowali się z zarządcą drogi - wskazany fragment ul. Hutniczej należy do Walcowni Metali "Dziedzice". WM "Dziedzice" będzie interweniować w spółce Budimex.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Towarowej w Czechowicach-Dziedzicach - 27.12.2022 · fot. OSP Dziedzice


Trudna sytuacja panuje również w jednej z kamienic przy ulicy Towarowej. Strażacy z OSP Dziedzice ponownie interweniowali tam we wtorek, 27 grudnia około godziny 10.50 - jednostka została zadysponowana do pomocy przy odpompowaniu wody z piwnicy.

Jak poinformował portal czecho.pl st. kpt. Jarosław Jędrysik z KM PSP w Bielsku-Białej, strażacy musieli odstąpić od wykonywania czynności ze względu na to, że po odpompowaniu woda wracała w to samo miejsce. Sprawę przekazano zarządcy budynku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.