Wiadomości

  • 29 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4188

Czechowicka firma wywiezie odpady z posesji w gminie Bestwina

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego nowym wykonawcą usługi odbioru odpadów z nieruchomości na terenie gminy Bestwina będzie firma EKO-PLUS z Czechowic-Dziedzic.

Śmieci, bioodpady
Czechowicka firma wywiezie odpady z posesji w gminie Bestwina · fot. mp / czecho.pl


- Dotychczas funkcjonujący podział na sektory ulega zmianie, a teren gminy zostaje podzielony na 9 stref. Firma EKO-PLUS prowadzi obecnie dystrybucję harmonogramów w poszczególnych strefach. Wersja elektroniczna harmonogramów dostępna jest na stronie bip.bestwina.pl w zakładce "Harmonogram odbioru odpadów 2023r" - informuje Urząd Gminy Bestwina.

- Prosimy o uważne zapoznanie się z datami odbioru odpadów, ponieważ poszczególne frakcje mogą być odbierane w różnych dniach tygodnia. Pierwszy odbiór odpadów segregowanych odbywać się będzie w workach z oznaczeniami poprzedniej firmy, tj. OPERATUS - dodaje bestwiński UG.

Przetarg pod nazwą "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz z PSZOK na terenie Gminy Bestwina w roku 2023" ogłoszono 30 sierpnia. Zamówienie podzielone zostało na dwie części. Pierwszą jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Bestwina. Część druga to odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK w Kaniowie.

Najważniejszym kryterium w przetargu była cena (60 pkt), a drugim - aspekt środowiskowy (40 pkt). Firma "EKO-PLUS" z Czechowic-Dziedzic wyceniła swoje usługi na 1 671 840 zł. W przetargu wystartowało również konsorcjum firm OPERATUS z Bielska-Białej i Jaworza, które swoje usługi wyceniła na 2 082 312 zł. Warto dodać, że do tej pory usługę w gminie Bestwina wykonywała właśnie firma OPERATUS.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.