Wiadomości

  • 29 grudnia 2022
  • 3 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5613

Zakończono sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie

Burmistrz Czechowic-Dziedzic poinformował, że - z przyczyn niezależnych od samorządu - realizacja złożonych w tym roku wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie nie będzie możliwa. Gmina Czechowice-Dziedzice sprzedała już cały dostępny zapas, który miała do dyspozycji. Dlatego też wszystkie tegoroczne wnioski osób, które nie otrzymały węgla, pozostaną bez rozpatrzenia.

węgiel
Zakończono sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie · fot. Pixabay


- Jednocześnie wyjaśniamy, że gmina nie miała i nie ma żadnego wpływu na ilość otrzymanego do rozdysponowania wśród mieszkańców węgla. Węglokoks Kraj S.A., który został wyznaczony jako podmiot wprowadzający to paliwo do obrotu w gminie Czechowice-Dziedzice, nie był w stanie dostarczyć ilości zgodnej z naszym zamówieniem - poinformował czechowicki Urząd Miejski.

Przypomnijmy, na podstawie rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych z 2 listopada 2022 roku w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego, osoby, które złożyły stosowne wnioski w tej sprawie, będą mogły w 2023 roku złożyć kolejne, przy czym łączna ilość zakupionego w preferencyjnej cenie węgla nie będzie mogła przekroczyć 3 ton.

O terminie przyjmowania wniosków na węgiel w 2023 roku Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach poinformuje w oddzielnym komunikacie.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.