Wiadomości

  • 3 stycznia 2023
  • 4 stycznia 2023
  • wyświetleń: 6054

[ZDJĘCIA] Pożar sadzy w domu jednorodzinnym. Interwencja OSP

W poniedziałek 2 stycznia po godz. 16.00 na ul. Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach strażacy z OSP Lipowiec interweniowali w domu jednorodzinnym. W przewodzie kominowym budynku doszło do pożaru sadzy.

Pożar sadzy w domu przy ul. Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach - 02.01.2023 · fot. OPS Lipowiec


W akcji uczestniczyły 2 zastępy straży pożarnej. Mieszkańcy domu opuścili budynek. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania. Następnie ogień ugaszono za pomocą gaśnicy proszkowej. Strażacy z kosza drabiny mechanicznej wyczyścili przewód kominowy za pomocą zestawu kominiarskiego. Pomieszczenia budynku zostały przewietrzone i sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe nie wskazały zagrożenia.

Państwowa Straż Pożarna w Bielsku-Białej ostrzega! Pożar sadzy w kominie może spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia. Wylatujące w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy mogą być przyczyną pożaru sąsiednich budynków i materiałów palnych znajdujących się w pobliżu. Aby zapobiec tego typu zdarzeniom należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: wolno spalać w kotłach (piecach) wyłącznie te paliwa (materiały), do których palenisko jest przystosowane (zgodnie z instrukcją użytkowania) oraz należy systematycznie oczyszczać przewody dymowe i spalinowe (kominy).

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj