Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 828

Kurs angielskiego online - czy to skuteczny sposób na naukę?

Materiał partnera:

Pomimo dość radykalnej, wyraźnie zauważalnej w ostatnich latach zmiany w podejściu do rozwiązań dydaktycznych opartych na zajęciach w trybie online, nadal można spotkać się z opiniami, zgodnie z którymi efektywność tego rodzaju nauki jest niezbyt wysoka. Warto jednak mieć na uwadze, że obecnie zarzuty tego rodzaju są podnoszone zwykle w stosunku do tradycyjnego systemu edukacji, który w krótkim czasie było trzeba zaadaptować do realiów pandemicznych. Jak zatem sytuacja przedstawia się, gdy chodzi o język angielski? Kurs online jest efektywną metodą poznawania tego języka czy nie?

zajecia online angielski


Czym różni się angielski przez internet od zajęć stacjonarnych?Jeszcze do niedawna e-learning był dość niszowym sposobem przyswajania wiedzy, jednak wybuch pandemii koronawirusa COVID-19 zmienił w tej kwestii w zasadzie wszystko, zmuszając do transferu w cyfrową rzeczywistość wielu dziedzin życia, które do tej pory w niej nie funkcjonowały. Szkoły językowe również przeniosły swoją działalność online, co dla uczestników zajęć prowadzonych w tym trybie oznacza szereg różnic w porównaniu do nauki stacjonarnej.

Jedną z najważniejszych jest ogromna wygoda oraz oszczędność - nie ma konieczności dojeżdżania na zajęcia, co często pochłaniało wiele czasu i wiązało się z dodatkowymi kosztami (paliwo, parking itp.), a w lekcji można uczestniczyć zajmując komfortowe miejsce w ulubionym fotelu. Innym ważnym aspektem jest znacznie większa elastyczność planu zajęć, ponieważ w trybie online łatwiej go dopasować do swoich preferencji, kursant zyskuje także pewność, że zajęcia rzeczywiście się odbędą o wyznaczonej godzinie. Jeszcze jedną ważną różnicą pomiędzy stacjonarnym kursem angielskiego a zajęciami online jest większy nacisk na interakcję między uczestnikami, dzięki czemu efektywność nauki dodatkowo wzrasta.

nauka angielskiego online


Jak dobrze można poznać angielski online?Konkretna odpowiedź na powyższe pytanie zawsze jest uzależniona od tego, jak bardzo dana osoba angażuje się w naukę, ale nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że dostęp do Internetu stwarza wiele dodatkowych możliwości. Co szczególnie istotne w tym kontekście, wiele z tych opcji pozostawało niewykorzystanych ze względu na zbyt małą ilość dostępnego czasu w ciągu doby. Odkąd jednak obowiązują ograniczenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa, bardzo wiele osób dysponuje większą ilością czasu, ponieważ pracę wykonuje zdalnie, nie tracąc czasu na dojazdy do i z miejsca pracy. W większych miastach oszczędność może sięgnąć nawet kilku godzin!

Warto w tym kontekście podkreślić, że kursy angielskiego online to tylko jedna z dostępnych opcji: można przecież oglądać anglojęzyczne seriale, słuchać podcastów po angielsku, czytać online e-booki czy rozmawiać ze znajomymi i przyjaciółmi na całym świecie przez jeden z komunikatorów online. Są to możliwości, o jakich nawet nie można marzyć w trakcie zajęć stacjonarnych, warto więc w pełni wykorzystać możliwość zanurzenia się w języku angielskim dzięki dostępowi do zasobów Internetu.

Język angielski online - jak wybierać kurs?Kluczową kwestią jest w tym kontekście optymalne dopasowanie wybranego kursu (a w zasadzie szkoły językowej) do własnych potrzeb. Mówiąc nieco bardziej obrazowo: jeśli jesteś w klasie maturalnej, raczej niewiele skorzystasz zapisując się na angielski online dla dorosłych, choć formalnie rzecz biorąc wszystko się zgadza. W tym przypadku lepszym wyborem byłyby zajęcia dedykowane maturzystom, ponieważ znacznie lepiej przygotujesz się dzięki nim do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego. Zakres kursu to jednak nie wszystko - oto krótka lista kwestii, o których warto pamiętać wybierając szkołę językową i kurs angielskiego online:

  • wygodny dostęp do materiałów dydaktycznych - uczestnik zajęć nie powinien mieć żadnych limitów dostępu do platformy e-learningowej, podręczników czy pomocy dydaktycznych. Zawsze warto dowiedzieć się, czy wybrana szkoła zapewnia nieograniczoną dostępność materiałów do nauki.
  • elastyczny plan zajęć - wspominaliśmy już o tym powyżej, ale powtórzmy jeszcze raz: w dobrej szkole językowej dostosowanie planu zajęć do potrzeb kursanta i jego możliwości czasowych nie powinna być żadnym problemem.
  • monitorowanie postępów - kurs online to nie tylko konwersacje w czasie zajęć, ale również merytoryczna opieka i nadzór nad postępami, jakie czyni dany kursant. Bez takiej weryfikacji i kontroli nauka nie będzie tak efektywna, jak mogłaby być. Ta zasada ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą kursy online, angielski nie jest od niej wyjątkiem.


nauka w domu online


Chcesz komfortowo poznawać angielski? Nauka online to umożliwia!Wygoda, oszczędność czasu oraz pieniędzy i pełna kontrola nad intensywnością nauki to zaledwie część zalet nauki angielskiego w trybie online. Ogromne znaczenie dla atrakcyjności tej formy nauki angielskiego ma także fakt, że w dobrych szkołach językowych lektorzy bardzo często wykorzystują autentyczne materiały wprost z Internetu: czasopisma, newsy, fragmenty książek, nagrania wideo i audio itp. Tak prowadzone lekcje angielskiego online są zawsze ciekawe, angażujące i niejednokrotnie zachęcają uczestnika do samodzielnych poszukiwań w sieci kolejnych ciekawostek czy informacji - rzecz jasna po angielsku.

Tekst powstał we współpracy ze szkołą języka angielskiego Speak Up. Chcesz zapisać się na kurs angielskiego online? Wejdź na stronę https://www.speak-up.pl/angielski-online i sprawdź ofertę szkoły Speak Up.