czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4573

Co z terenem po Terpenie? Są potencjalni kupcy

Spółka, która obecnie użytkuje teren po dawnym Terpenie w Czechowicach-Dziedzicach, w ostatnim czasie poinformowała starostę bielskiego, że pozyskała dwóch potencjalnych kontrahentów, którzy byliby zainteresowani zakupem nieruchomości przy ul. Pionkowej.

Reklama

Odpady niebezpieczne na terenie byłych zakładów Terpen - 27.08.2022
Odpady niebezpieczne na terenie byłych zakładów Terpen - 27.08.2022 · fot. Mikołaj Siemaszko / Czechowiczanie dla Przyrody


Obecnie teren przy Pionkowej 8 pozostaje we własności/użytkowaniu wieczystym spółki prywatnej.

- Spółka w ostatnich miesiącach poinformowała starostę, iż rozpoznała lokalny rynek przedsiębiorców, zajmujących się gospodarką odpadami i pozyskała dwóch potencjalnych kontrahentów, którzy byliby zainteresowani zakupem nieruchomości przy ul. Pionkowej 8, po wcześniejszym uzgodnieniu zasad uprzątnięcia tego terenu. Na chwilę obecną nie doszło jednak do zawarcia transakcji sprzedaży, ani żadnych innych wiążących uzgodnień, o których starosta miałby wiedzę. Nie mamy informacji, jakiego rodzaju działalność miałaby być tam prowadzona - odpowiedziała na nasze zapytania w sprawie
Magdalena Fritz, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy: jesienią posłanka Mirosława Nykiel interpelowała do Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie byłych zakładów Terpen. Jak możemy przeczytać w odpowiedzi resortu, stan zbiorników, w których przechowywane są odpady, uległ pogorszeniu. Ponadto Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie dotyczące wpisania terenu dawnego Terpenu do rejestru historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi.

Więcej na ten temat piszemy w artykule www.czecho.pl/wiadomosci/38956-co-dalej-z-terpenem-jest-odpowiedz-ministerstwa-klimatu-i-srodowiska.

Przypomnijmy, że również grupa osób zrzeszona w projekcie "Czechowiczanie dla przyrody" od trzech lat ubiega się o usunięcie odpadów niebezpiecznych z terenu byłego Terpenu.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.