Wiadomości

  • 11 stycznia 2023
  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4424

DIRECT SCHOOL: Jak mogę w końcu nauczyć się języka angielskiego?

Artykuł sponsorowany:

Dlaczego po wielu latach nauki w szkole nadal nie potrafimy porozumieć się w tym języku?

Jak mogę w końcu nauczyć się języka angielskiego?


To, że bez języka ani rusz w dzisiejszych czasach wiedzą już chyba wszyscy. Ważny jest nie tylko dla naszych dorastających dzieci, które wkrótce ruszą na podbój świata. Również wielu dorosłych wraca dziś do nauki angielskiego lub najzwyczajniej w świecie zaczyna się go dopiero uczyć w dorosłym życiu. Okazuje się bowiem, że potrzebujemy go w pracy, na wakacjach czy w codziennym życiu - nikt jednak do tej pory nie pokazał nam jak to zrobić, żeby swobodnie porozumiewać się w tym języku.

Edukacja w szkołach publicznych niestety daleka jest od ideału, a szkolne metody nauczania już dawno okazały się być drogą donikąd. Przed naszym systemem szkolnictwa jeszcze długa droga, zwłaszcza jeśli chodzi o efektywną naukę języków obcych. Przepełnione klasy, niekończące się wkuwanie regułek gramatycznych, uczenie się słówek z lekcji na lekcję na zasadzie "zakuć, zdać, zapomnieć" - wcale nie uczą nas języka praktycznego. Jak przychodzi co do czego - nie potrafimy wydobyć z siebie jednego sensownego zdania, pomimo wielu lat nauki.

Jak nauczyć się języka skutecznie?Skutecznie znaczy praktycznie. Tak jak języka ojczystego. Małych dzieci nikt nie uczy zasad gramatycznych ani nie każe powtarzać zestawu słówek. Po niedługim czasie posługują się jednak biegle swoim ojczystym językiem. Uczymy się przede wszystkim słuchając i powtarzając to, co słyszymy, kojarząc to, co mówimy z daną sytuacją - dlatego nasz umysł w naturalny sposób przyswaja wypowiedziane przez nas rzeczy i na długo je zapamiętuje.

Z nauką języków jest identycznie. Dzieci najlepiej przyswajają je poprzez zabawę, kojarząc wypowiedziane słowa z sytuacją, w której się znalazły. Pamiętają obrazy, ruchy, muzykę czy filmy. Również dorośli, odpowiednio pokierowani, mogą skutecznie nauczyć się języka obcego. Najskuteczniejszą bowiem jak dotąd odkrytą metodą nauki języków jest system powtórek oraz odpowiednio skonstruowanych odpowiedzi kojarzonych z częścią zadanego pytania. 

Czym jest metoda direct i dlaczego jest bardziej skuteczna od klasycznej nauki języka obcego?Metoda bezpośrednia kładzie duży nacisk na praktykę i pracę ustną - słuchanie i mówienie. Około 80% lekcji to praca ustna z lektorem, polegająca na kontrolowanym dialogu, w którym lektor zadaje pytania w oparciu o wprowadzone wcześniej słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne.

Zajęcia językowe metodą bezpośrednią odbywają się prawie wyłącznie w języku obcym. To prowadzi do myślenia w języku, którego chcemy się nauczyć, a dzięki temu łatwości w posługiwaniu się nim w praktyce.
Instrukcje wydawane są przez nauczyciela w języku obcym. Nauczyciel unika również tłumaczenia na język ucznia.

Intensywna wymiana pytań i odpowiedzi między nauczycielem a uczniem służy wyrobieniu nawyków językowych. Uczeń osiąga automatyzm odpowiedzi dzięki naśladowaniu całych fraz i zdań.

Nauka języka jest szybsza i znacznie bardziej efektywna za sprawą regularnych powtórek materiału. W metodzie bezpośredniej przeznacza się dużą część zajęć na ściśle zorganizowane powtarzanie materiału, dzięki czemu słuchacze zapamiętują szybko i na długo duże ilości nowego słownictwa i gramatyki.

Gdzie uczyć się efektywnie?Na terenie Czechowic-Dziedzic oraz okolic istnieje kilka szkół językowych, ale tylko jedna z nich oferuje naukę metodą bezpośrednią. DIRECT SCHOOL powstała z myślą o tych, którzy skutecznie chcieliby nauczyć się mówić w języku obcym. Oferuje zajęcia nie tylko z języka angielskiego, ale również hiszpańskiego oraz francuskiego. Wychodzi poza utarte schematy i pokazuje, że nauka języków może być jednocześnie ciekawa i efektywna. Z zajęć mogą skorzystać osoby w każdym wieku - począwszy od 3-latków, które zaczynają swoją przygodę na Językowej Sali Zabaw FOREST PARK, a skończywszy na seniorach, którzy również coraz liczniej pojawiają się na zajęciach językowych w DIRECT SCHOOL.

Jak mogę w końcu nauczyć się języka angielskiego?


Placówka znajduje się w dogodnej lokalizacji, w samym centrum miasta, w bardzo niewielkiej odległości od stacji kolejowej oraz dworca autobusowego. Do dyspozycji kursantów jest również parking. 

DIRECT SCHOOL Monika Szatanik