Wiadomości

 • 10 stycznia 2023
 • 17 stycznia 2023
 • wyświetleń: 789

Wybierz wydajną sprężarkę śrubową bezolejową i obniż rachunki w Twoim zakładzie

Materiał partnera:

Czy wiesz, że nawet 30% sprężonego powietrza jest bezpowrotnie tracona z powodu nieszczelności w układzie sprężonego powietrza? Wysokiej jakości sprężarka, jej akcesoria i regularna konserwacja mogą obniżyć koszty pracy i nie tylko. Znaczne oszczędności energii prowadzą przełożą się na wyniki finansowe Twojego przedsiębiorstwa.

sprezarka powietrza


Charakterystyka sprężarki bezolejowejChociaż bezolejowa sprężarka powietrza nie może całkowicie pracować bez oleju, działa ona bez smarowania w komorze sprężania. Zamiast tego stosowane są alternatywne materiały do ochrony komory w sprężarkach bezolejowych. W takim przypadku stosuje się wodę lub powłokę teflonową. Pozwala to na płynne poruszanie się mechanizmu bez konieczności stosowania smaru na bazie oleju, z którym styka się sprężone powietrze.

Sprężarka olejowa czy bezolejowa?Olej jest stosowany w sprężarkach do uszczelniania i chłodzenia sprężonego powietrza oraz do smarowania poszczególnych elementów. Zastosowany olej znajduje się wówczas również w sprężonym powietrzu. W wielu gałęziach przemysłu zastosowanie sprężarek z wtryskiem oleju jest dobrym wyborem, gdy zanieczyszczenie olejem nie stanowi problemu dla produkcji lub produktu końcowego. Sprężarka z wtryskiem oleju jest tańsza od sprężarki bezolejowej. Ślady oleju są usuwane ze sprężonego powietrza za pomocą systemów uzdatniania. Jeśli jednak zanieczyszczenie olejem jest niepożądane w produkcji, należy wybrać sprężarkę bezolejową.

Jaką sprężarkę wybrać?BOGE Polska posiada w ofercie bezolejowe sprężarki śrubowe, które doskonale sprawdzają się w wielu trudnych aspektach produkcji, m.in. są to przemysł spożywczy, farmaceutyczny, lub półprzewodnikowy przemysł. Ponieważ do sprężarki nie dostaje się ani kropla oleju nie ma potrzeby filtrowania, które jest bardzo kosztowne. Sprężarka jest w stanie uzyskać mnóstwo sprężonego powietrza nie tylko pod obciążeniem podstawowym, ale i również w pracy przerywanej. Efektywność i nowoczesność sprawia, że są to urządzenia bardzo ekonomiczne. Co charakteryzuje urządzenia BOGE?

 • Niskie i wysokie ciśnienie w wersji chłodzenia powietrzem.
 • Nowoczesny profil stopni śrubowych, którego konstrukcja opiera się o nowoczesną wiedzę techniczną. To właśnie daje gwarancję wysokiej efektywności dzięki precyzyjnemu wykonaniu materiałowemu oraz optymalizacje przepływowe. Rotory nie ulegają zużyciu ze względu na swoją bezkontaktową pracę.
 • Stopnie śrubowe w urządzeniach, które są odpowiedzialne za niskie ciśnienie, posiadają rotor ze stali szlachetnej.
 • Stopień śrubowy odpowiadający za wysokie ciśnienie jest pokryty stalą szlachetną, a ta gwarantuje trwałość. Powłoka dokładnie chroni urządzenie przed trudnymi warunkami pracy.


Dlaczego warto wybrać sprzęt BOGE? • 100% sprężonego powietrza, bezolejowego.
 • Największa wydajność.
 • Inteligentna konstrukcja.
 • Prostota serwisowania, m.in.: poprzez demontowane chłodnice, UltraCoat jako podstawowa powłoka na rotorach wysokiego ciśnienia.
 • Cicha praca urządzenia, nawet przy maksymalnym obciążeniu.


Sprężarka bezolejowa może być absolutną koniecznością w wielu dziedzinach prac i branżach. Zanieczyszczenia ze sprężonego powietrza wytwarzanego przez te ze wtryskiem oleju są niepożądane szczególnie w przemyśle spożywczym. Sprężone powietrze musi być czyste, suche i wolne od kurzu, aby zapewnić bezproblemowy przebieg produkcji. W przypadku wielu systemów najlepszym sposobem na pozbycie się tych zanieczyszczeń jest użycie sprężarki bezolejowej oraz posiadać odpowiednie warunki pracy.