Wiadomości

  • 10 stycznia 2023
  • 11 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2200

Honorowe odznaki dla trzech osób. Społecznie angażują się w pomoc

Mimo lat pracy, ich zapał nie mija. Co więcej, często w swoim wolnym czasie niosą pomoc słabszym, niepełnosprawnym, wykluczonym ze społeczeństwa. Trzy osoby, od lat współpracujące z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej zostały wyróżnione honorową odznaką Primus in Agendo (Pierwszy w działaniu). - Jestem dumna, że mam w zespole takich współpracowników - mówi Katarzyna Olszyna, dyrektor PCPR.

Honorowe odznaki dla trzech osób. Społecznie angażują się w pomoc
Honorowe odznaki dla trzech osób. Społecznie angażują się w pomoc · fot. Powiat bielski


Odznakę przyznaje minister pracy i polityki społecznej za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny.

Rozetta Michnik jest psychologiem klinicznym, pedagogiem specjalnym i coach`em, która od lat działa na rzecz mieszkańców niepełnosprawnych intelektualnie w powiecie bielskim i Bielsku-Białej. Od 14 lat jest dyrektorem bielskiego Środowiskowego Domu Samopomocy "Centrum". Helena Byrdy-Przybyła, to szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczyrku, radna powiatowa. Trzecim wyróżnionym jest Krzysztof Wawrzyczek, dyrektor Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie oraz Domu dla Dzieci "Na Lipowcu", placówek w Czechowicach-Dziedzicach.

Honorowe odznaki dla trzech osób. Społecznie angażują się w pomoc
Honorowe odznaki dla trzech osób. Społecznie angażują się w pomoc · fot. Powiat bielski


Co ich łączy? Cała trójka, oprócz pomagania zawodowo, społecznie angażuje się w pomoc słabszym. Przykład? Dla Rozetty Michnik nie jest problemem wsiąść w samochód po pracy i jechać gdzieś na koniec powiatu tylko dlatego, że odebrała telefon od podopiecznego. "Może kiedyś, gdy miałam trójkę małych dzieci to było trudne, ale teraz gdy synowie są dorośli zyskałam więcej przestrzeni do działania"- mówi Michnik dodając że to nie praca, a jej pasja. Jak mówi, każdy telefon o nietypowej porze, to ludzki dramat. Na przykład rodzica niepełnosprawnego intelektualnie dorosłego już dziecka, który musi natychmiast trafić do szpitala. Co wtedy zrobić z podopiecznym?

Honorowe odznaki, na wniosek starosty bielskiego wręczył wyróżnionym Stanisław Szwed, wiceminister pracy i polityki społecznej podczas ostatniej sesji rady powiatu.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.