Wiadomości

  • 11 stycznia 2023
  • 15 stycznia 2023
  • wyświetleń: 10407

[FOTO] Zakończyła się budowa nowej ścieżki pieszo-rowerowej

Zgodnie z planem w grudniu 2022 roku zakończyła się budowa blisko 300-metrowego łącznika między ulicą Falistą i Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach. Aktualnie trwa procedura odbioru inwestycji.

Nowy łącznik między ulicą Falistą i Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Pomiędzy ulicami Falistą i Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach powstał nowy odcinek pieszo-rowerowy i pieszo-jezdny. Blisko 300-metrowa ścieżka o szerokości 3,5 metra usprawniła komunikację mieszkańców osiedla Tomaszówka - poinformował czechowicki Urząd Miejski.

Oprócz ciągu pieszo-rowerowego zamontowano także 9 lamp oświetleniowych oraz elementy małej architektury: ławki, stolik i stojak na rowery. Ponadto od strony ulicy Falistej powstał parking z pięcioma miejscami postojowymi. Aktualnie trwa procedura odbioru inwestycji.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021. Inwestycja była jednym z elementów projektu "Z zapałem przeciw zmianom klimatu - zielono-niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice-Dziedzice".

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.