Wiadomości

  • 15 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1145

Już 150 uchodźców skorzystało z programu "Poznajmy się"

Już 150 uchodźców wojennych z Ukrainy skorzystało z programu integracyjnego powiatu bielskiego "Poznajmy się". To połowa z zakładanego celu. Nabór cały czas trwa, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Plan jest taki, że zajęcia i spotkania potrwają do października.

Świadczenie 500 plus dla Ukraińców na stałe zamieszkałych w Polsce
Już 150 uchodźców skorzystało z programu "Poznajmy się" - zdj. ilustracyjne · fot. Pixabay


Ponad 120 osób wzięło udział w zajęciach dotyczących różnic i podobieństw kulturowych między Polską, a Ukrainą. W ich ramach były spotkania z Mikołajem, a 21 stycznia w Buczkowicach odbędzie się bal karnawałowy. W programie jest m.in. własnoręczne wykonanie maski karnawałowej.

Bezpłatne działania realizowane są w trzech miejscowościach: Porąbce, Bystrej i Buczkowicach. Ukraińcy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w naszym powiecie mogą uczyć się języka polskiego, a także skorzystać z pomocy prawnika i psychologa. Z psycholożką, która jest Ukrainką spotkało się od września kilkanaście osób. Większość z nich kontynuuje spotkania. Dla dzieci przygotowano zajęcia artystyczno-ruchowe.

Do wglądu poniżej są rozpiski zajęć na styczeń w 3 lokalizacjach. Wystarczy kliknąć w nazwę miejscowości.


Chętni, którzy jeszcze nie korzystali z programu, mogą pojawić się na interesujących ich zajęciach i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj