Wiadomości

  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1868

Prowadził auto mając 3 promile. Wpadł, gdy ugrzązł na trawniku

Wzorowa reakcja obywateli zapobiegła tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący ugrzązł samochodem na trawniku i próbował odjechać. Jak się okazało, obywatel Ukrainy miał prawie 3 promile alkoholu.

pijany kierowca, alkohol
Prowadził auto mając 3 promile. Wpadł, gdy ugrzązł na trawniku · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


W środę, 11 stycznia po godzinie 20.00 policjanci patrolujący teren Czechowic-Dziedzic zostali powiadomieni przez trzech mężczyzn, iż ujawnili przy ul. Sobieskiego nietrzeźwego kierującego, który ugrzązł samochodem na trawniku i próbował odjechać.

- Chwilę wcześniej widzieli jak kierowca samochodu marki Mazda, którego zachowanie wskazywało, iż może być pod wpływem alkoholu, próbował wyjechać z trawnika, a dwóch jego kolegów pchało pojazd do przodu - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci z bielskiej drogówki niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, ustalając, że kierujący Mazdą to 41-letni obywatel Ukrainy, u którego badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile.

- Mężczyzna został zatrzymany, stracił też swoje prawo jazdy. Grozi mu teraz kara 2 lat pozbawienia wolności. Dzięki wzorowej reakcji obywateli nie doszło do tragedii na drodze, a sprawca przestępstwa odpowie za swoje zachowanie przed sądem - poinformowała asp. szt. Chrobak.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.