Wiadomości

  • 14 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3838

[WIDEO] Budowa drogi S-1 z perspektywy... paralotni

Na kanale Mirka Stecyka na YouTubie pojawiło się ciekawe wideo ukazujące budowę drogi ekspresowej S-1 na odcinku od węzła Suchy potok do węzła Oświęcim w Bojszowach z perspektywy paralotni. Nagranie trwa blisko 33 minuty.Przypomnijmy, budowa drogi ekspresowej S-1 pomiędzy węzłami Suchy Potok a węzłem Oświęcim podzielona jest na dwa zadania. Pierwsze to budowa 12-kilometrowego odcinka pomiędzy Bielskiem-Białą a Dankowicami. Wykonawcą jest konsorcjum firm Mirbud oraz Kobylarnia, a wartość kontraktu to ponad 586,7 mln zł. Na ukończenie prac na tym odcinku przewidziano w umowie 16 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).

Wykonawca wybuduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok. Zadanie obejmuje budowę dróg towarzyszących drodze ekspresowej oraz obsługujących tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy.

Z kolei drugie zadanie to budowa drogi ekspresowej S-1 na odcinku od Dankowic do węzła Oświęcim o długości 15,2 km. Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR i Mota-Engil, a wartość umowy na projekt i budowę tej trasy to 989,7 mln zł. Na ukończenie prac na tym odcinku przewidziano w umowie również 16 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).

W ramach zadania wykonawca wybuduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz trzy węzły drogowe: Oświęcim, Wola, Brzeszcze. Powstaną także drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.