Wiadomości

  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 799

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Materiał partnera:

Temat ekologii i zrównoważonego stylu życia przestaje być sezonowym trendem i staje się naszą codziennością. Czym cechuje się ten trend we wnętrzach? I jak tendencje związane z urokiem vintage łączą się ze wspomnianym trendem ekologicznym? A na koniec odrobina japońskiej słodyczy we wnętrzu. Zapraszamy do lektury!

0a dywan al i003a white


Ekologia i ekonomiaTemat ekologii i zrównoważonego stylu życia przestaje być sezonowym trendem i staje się naszą codziennością. Wielu z nas odczuwa również tęsknotę za przyrodą, stąd często wybieranymi kierunkami podróży są miasteczka i wsie "na końcu świata", których nie znajdziemy w przewodnikach.

Czym cechuje się ten trend we wnętrzach? Przede wszystkim nacisk kładzie się na naturalne materiały - nie tylko drewno, ale też len, wiklina czy wełna. W ramy tego nurtu wpisuje się również drugi obieg mebli czyli kupowanie mebli z drugiej ręki. Wielość grup na portalach społecznościowych, "wystawki" na osiedlach czy portale sprzedażowe sprawiają, że aranżacja wnętrza z wykorzystaniem mebli z drugiego obiegu staje się znacznie prostsze. Często to właśnie tam można znaleźć prawdziwe skarby za rozsądną cenę. Jeżeli dodamy do tego umiejętności do odnawiania - nasze możliwości stają się wręcz nieograniczone.

Od niedawna jeden z popularnych sklepów, związanych z wyposażeniem domu, uruchomił "drugi obieg", dzięki czemu możemy zarówno kupić, jak i sprzedać meble, które wcześniej w nim nabyliśmy.

Proces ten łączy w sobie ekonomię z ekologią - wykorzystując to, co już zostało wyprodukowane nie przyczyniamy się do nadprodukcji. Warto zaznaczyć, że właśnie dzięki meblom z drugiej ręki i ich renowacji, która nadaje osobistego charakteru, możemy wykreować niepowtarzalne i niebanalne wnętrze.

W omawianym trendzie dużą rolę odgrywa również zieleń, która nadaje aranżacji harmonii i sprzyja relaksowi.

Proponowany przez nas dywan Amond 00.02 green jest właśnie w odcieniu zieleni i pochodzi z najnowszej kolekcji.

1a dywan amond 0002 green dp


Czar stylu vintageTendencje związane z urokiem vintage łączą się z wcześniej wspomnianym trendem ekologicznym. Odnowione meble z drugiej ręki sprawiają, że wnętrze nabiera unikalnego charakteru, którego na próżno szukać w sklepach sieciowych.

Meble "nadgryzione zębem czasu", mające niedoskonałości czy drobne zarysowania będą królować w nadchodzącym czasie. Co więcej - niedoskonałości przestaną być wadą, którą tuszujemy cz zakrywamy. Działamy odwrotnie - eksponujemy i podkreślamy cechy charakteru mebla.

Zestawienie pozornie niepasujących elementów, swoisty eklektyzm sprawia, że wnętrze staje się manifestacją osobowości właściciela. Styl vintage upodobali sobie, co ciekawe, zwłaszcza ludzie młodzi i formę tą wprowadzają do wnętrza na dwa sposoby - albo aranżując nowoczesne wnętrze za pomocą "staroci" lub też urządzając nowoczesnymi elementami stare wnętrze.

Do tego rodzaju wnętrz proponujemy dywan Retro 200 pink z naszej nowej kolekcji

2a dywan retro 200 pink dp


2 dywan retro 200 pink dp


Kawaii - japońska słodycz we wnętrzuSłowo kawaii dosłownie znaczy "słodki, uroczy" i wywodzi się z języka japońskiego. To też stamtąd pochodzi ten styl. Cechują go stonowane, pastelowe kolory, dzięki którym wnętrze zyskuje delikatny charakter. Pudrowy róż, stonowany pomarańcz, mięta czy błękit stanowią paletę tego stylu. W kwestii materiałów - również wiodą te naturalne - bawełna, kamień czy drewno. Warto również zwrócić uwagę na wykończenie mebli i dodatków. Kawaii unika kantów na rzecz zaokrąglonych kształtów i miękkich linii oraz trójwymiarowych wzorów. Finalny efekt we wnętrzu to połączenie bajki z minimalizmem.

Dywanem z naszej kolekcji, który proponujemy do wnętrza w stylu kawaii jest Nevada M Lila

3a dywan adaven m lila


W tym artykule przedstawiliśmy trzy trendy w aranżacji wnętrz na nadchodzący sezon. Mamy nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Szukasz innych inspiracji dopasowanych do swojego wnętrza? Sprawdź na www.dywany-chodniki.com