czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 416

Ile można mieć kredytów hipotecznych?

Materiał partnera:

Rok 2022 wielkimi literami zapisze się w polskiej historii kredytów hipotecznych. Wzrost stóp procentowych, zaostrzone kryteria udzielania kredytów, olbrzymia inflacja i potężna zapaść w ilości udzielnych kredytów hipotecznych przez banki. Jeśli czytają ten tekst osoby, które myślą o tym, aby wziąć kredyt hipoteczny lub zastanawiają się, czy możliwe jest otrzymanie drugiego kredytu hipotecznego, mamy dla nich kilka ciekawych informacji.

pexels.com


Komu potrzebny jest kredyt hipoteczny?W zdecydowanej większości przypadków, po kredyt hipoteczny sięgają osoby, chcące kupić mieszkanie lub wybudować dom. Są to długoterminowe formy finansowania inwestycji, zazwyczaj udzielane na okres od 10 do nawet 35 lat. W Polsce największą popularnością cieszyły się przez lata kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu. Jednak wraz z ostatnimi wydarzeniami, coraz więcej zaczyna się mówić o kredytach ze stałym oprocentowaniem i wśród kredytobiorców rośnie świadomość na ich temat. Zanim jednak zdecydujesz o wyborze oferty kredytu hipotecznego, dokładnie poznaj jego ofertę i porównaj najważniejsze informacje na jego temat.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSOCzyli w skrócie RRSO. Jest to bardzo ważny wskaźnik, który daje odpowiedź na pytanie o faktyczny koszt kredytu w skali roku, uwzględniając dodatkowe koszty poza samym oprocentowaniem. RRSO jest parametrem, który można porównywać pomiędzy różnymi kredytami, pod warunkiem że dotyczy takiego samego reprezentatywnego przykładu, o takiej samej wartości kredytu i czasie jego trwania. Najtańszy kredyt hipoteczny będzie takim, którego RRSO będzie mieć najmniejszy wskaźnik. Pamiętajmy jednak o tym, że taka analiza jest aktualna wyłącznie na chwilę jej sporządzenia, szczególnie kiedy mamy kredyt mieszkaniowy o oprocentowaniu zmiennym.

Kto myśli o otrzymaniu drugiego kredytu hipotecznego?W aktualnych czasach może się wydawać, że posiadanie i spłacanie jednego kredytu jest aż nadto wysiłkiem. Istnieją jednak osoby, które poważnie myślą o drugim kredycie i dążą do kolejnego zawarcie umowy kredytu. Czy obecnie jest to możliwe, aby bank udzielił drugiego kredytu i by jego spłata nie była nadmiernym obciążeniem dla budżetu? Oczywiście, że są takie przypadku, kiedy to bank zgadza się na udzielenie kredytu numer dwa dla tej samej osoby. Jest to możliwe wyłącznie wtedy, kiedy przeprowadzona analiza finansowana daje pozytywny wynik.

Co jest niezbędne do zawarcia umowy kredytu hipotecznego?  • Zdolność kredytowa — warunkiem koniecznym do terminowej spłaty kredytu, jest uzyskiwanie wystarczających dochodów, np. z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub umowy o pracę. Jeśli bilans twoich wydatków i dochodów jest na plus, oznacza to wystarczającą zdolność kredytową do otrzymania drugiego kredytu.


  • Zabezpieczenie kredytu — kolejny ważny czynnik, wpływający na szansę otrzymania drugiego kredytu oraz to, jakie bank zaoferuje oprocentowaniu kredytu. Im wyższe i pewniejsze zabezpieczenie kredytu, tym szanse na jego udzielenie są większe, nawet jeśli ma to być drugi kredyt hipoteczny. Zabezpieczeniem jest oczywiście sama nieruchomość. Im bardziej zaawansowany jej stan, tym lepiej dla kredytobiorcy.


  • Czas kredytowania — ranking kredytów hipotecznych obejmuje oferty kredytów o różnym czasie trwania: od kilku do kilkudziesięciu lat. Wbrew pozorom, jeśli udzielenie kredytu hipotecznego ma się odbyć na dłuższy czas, tym większe są szanse, by otrzymać drugi kredyt. Oczywiście pod warunkiem utrzymania odpowiedniej kwoty kredytu i nieprzekroczeniu pewnego wieku kredytobiorców.


Jeśli chcesz wziąć kredyt hipoteczny, pierwszy, drugi lub kolejny w swoim życiu, wszystkie informacje o nim znajdziesz na stronie https://ekredyt24.com.pl/.