czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1195

#KlimczokdlaŚwietlikowa - górskie wyzwanie dla Fundacji Świetlikowo

1 stycznia rozpoczęło się "Wyzwanie na Klimczok - Gra o Tron Władcy Klimczoka". Tytuł władcy zdobędzie osoba, która w tym miesiącu wejdzie na najwyższą, mierzącą 1117m n.p.m., górę Bielska-Białej największą ilość razy. Czechowiczanin Michał Janik udział w wyzwaniu zadedykował Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo". Fundacja to od 2009 roku działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

Reklama

#KlimczokdlaŚwietlikowa
#KlimczokdlaŚwietlikowa · fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=1000470519


Michał Janik z Czechowic-Dziedzic, założyciel "Na Szczytach Marzeń", w styczniu 2022 roku zameldował się na szczycie Klimczoka 64 razy i wygrał rywalizację. Czy - i kto - w tym roku go pokona?

- Tym razem na szlaku nie będę sam. Towarzyszyć mi będzie Świetliś - maskotka Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Razem będziemy wspinać się na Klimczok i szukać wsparcia dla podopiecznych Fundacji - pisze Michał Janik.

Świetlisie można kupić na stronie Fundacji: www.shd.org.pl/jak-moge-pomoc/kup-swietlika/

Zachęcamy do zapoznania się z #KlimczokDlaŚwietlikowa na www.facebook.com/profile.php?id=100047051922065 oraz przyłączenia się do akcji.Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo działa od 2009 roku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, prowadząc następujące rodzaje wsparcia dla swoich podopiecznych:
  • Hospicjum Domowe, przeznaczone wyłącznie dla dzieci, w ramach którego udzielane są bezpłatnie całodobowe świadczenia medycznych małym pacjentom z całego województwa śląskiego. 
  • Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Jest to "drugi dom". Miejsce, w którym ciężko chore dzieci mogą pod okiem fachowej opieki pielęgniarskiej, pedagogicznej, logopedycznej oraz rehabilitacyjnej spędzić dzień. 
  • Hospicjum Perinatalne - opiekuje się rodzinami oczekującymi dziecka, u którego stwierdzono nieuleczalną wadę rozwojową lub chorobę. 


Więcej informacji o Fundacji można znaleźć na stronie www.shd.org.pl/

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.