Wiadomości

  • 19 stycznia 2023
  • 27 lutego 2023
  • wyświetleń: 2803

Dotacja na renowację zabytków - dodatkowy termin

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach informuje o dodatkowym terminie składania wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Burmistrz Czechowic-Dziedzic ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w związku z naborem do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

W przypadku zainteresowania ze strony właścicieli ww. zabytków Gmina Czechowice-Dziedzice ma możliwość złożyć wniosek o dofinansowanie ww. prac do Banku Gospodarstwa Krajowego w nieprzekraczalnym terminie do 17.03.2023 r. Dotacja, zgodnie z Rządowym Programem Odbudowy Zabytków, może obejmować prace określone w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2022 poz. 840).

Wnioski na prace i roboty budowlane planowane do realizacji w 2024 roku wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach pracy Urzędu.

Nieprzekraczalny termin składania wniosków do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach to 28 lutego.

Wniosek wraz z uchwałą Nr XXXVII/350/09 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 17 listopada 2009 r. jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://www.bip.czechowice-dziedzice.pl/bipkod/083/006/003 lub w Urzędzie Miejskim w Wydziale Urbanistyki i Architektury.

ar, mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.