czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2023
  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1796

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem dotyczącym in vitro

Za nami:

W niedzielę, 22 stycznia w godzinach od 13.00 do 15.00 w Parku Szwajcarska Dolina w Czechowicach-Dziedzicach wolontariusze będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem "In Vitro to ludzie. TAK dla IN VITRO". To pierwsza z serii akcji w całym powiecie bielskim.

Reklama

Zapłodnienie in vitro
Zapłodnienie in vitro · fot. Pixabay


- Podczas niedzielnego spaceru będzie można wesprzeć projekt swoim podpisem. Poniżej kilka ważnych argumentów, które świadczą o tym, że inicjatywa jest niezwykle potrzebna w naszym kraju. W Polsce borykamy się z najmniejszą od czasów II wojny światowej ilością urodzeń oraz najniższym, ujemnym wskaźnikiem przyrostu naturalnego od 70 lat (według danych za 2021 rok) - społeczeństwo starzeje się w zastraszającym tempie. Aż 1,5 miliona par w naszym kraju boryka się z bezpłodnością - mówi Beata Łukowicz, koordynatorka zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem "In Vitro to ludzie. TAK dla IN VITRO" w powiecie bielskim.

- Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bezpłodności jest metoda zapłodnienia In Vitro. Dzięki jej finansowaniu w latach 2013-2016 urodziło się w Polsce aż 22 tysiące dzieci. Jak wiadomo od 2016 roku refundacja ta nie jest kontynuowana. Obywatelski projekt ustawy zakłada przywrócenie refundacji, a także przeznaczenie rocznie kwoty 500 milionów PLN na finansowanie programu zapłodnienia In Vitro. Zapłodnienie IN VITRO to szansa i nadzieja na potomstwo dla wielu rodziców. Dzieci, które urodziły się dzięki tej metodzie są wyczekiwane i bardzo kochane - dodaje Łukowicz.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem "In Vitro to ludzie. TAK dla IN VITRO" odbędzie się w niedziele, 22 stycznia w godzinach od 13.00 do 15.00 w Parku Szwajcarska Dolina.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem dotyczącym in vitro
Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem dotyczącym in vitro · fot. Materiały prasowe

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.