Wiadomości

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3538

Jakie inwestycje czekają nas w 2023 roku? Przedstawiono plan zamówień

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach przedstawił plan zamówień publicznych na 2023 rok. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, kiedy czechowicki samorząd planuje ogłoszenie przetargów m.in. na przebudowę Parku Miejskiego "Lasek" czy też rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3.

Urząd Miejski,ratusz,Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W pierwszym kwartale ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie ogrodów deszczowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice w ramach projektu "Z zapałem przeciw zmianom klimatu- zielono niebieska insrastruktura w Gminie Czechowice-Dziedzice". Orientacyjna wartość zamówienia to 2 094 549 zł. Przypomnijmy, na ten cel nasza gmina otrzymała dofinansowanie z tak zwanych "funduszy norweskich".

Także w pierwszym kwartale ma zostać opublikowane postępowanie przetargowe na "przebudowę Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach w formule zaprojektuj i wybuduj". To także inwestycja, na którą gmina pozyskała dofinansowanie - tym razem rządowe. Szacowany koszt tego zamówienia to 4 154 471 zł.

Również w pierwszym kwartale ma zostać przeprowadzony przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach. Zamawiającym będzie czechowicki Zespół Obsługi Placówek Oświatowych. Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a jego całkowity koszt ma wynieść 3 893 010 zł.

Także w pierwszym kwartale zaplanowano wszczęcie postępowania na wykonanie zielonego przystanku autobusowego i zielonych ścian przystanków autobusowych. inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu pod nazwą "Z zapałem przeciw zmianom klimatu - zielono-niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice- Dziedzice" dofinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014- 2021. Wartość zamówienia wyniesie 254 629 zł.

Jak dowiadujemy się w planie postępowań o udzielenie zamówień na 2023 rok, w III kwartale gmina Czechowice-Dziedzice planuje zaciągnięcie kredytu na pokrycie wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 849 999 zł.

Ponadto na usługi pocztowe zaplanowano przeznaczyć 450 tysięcy złotych (przetarg ma zostać ogłoszony w III kwartale), a na usługi gastronomiczne i cateringowe w ramach konkursów, konferencji, szkoleń i warsztatów projektowych w ramach projektu pod nazwą "Z zapałem przeciw zmianom klimatu- zielono-niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice- Dziedzice" - 105 800 zł (przetarg w II kwartale).

W sumie plan zamówień publicznych gminy Czechowice-Dziedzice na 2023 rok obejmuje 29 pozycji - plan można znaleźć tutaj. Warto dodać, że nie jest to ostateczna lista - wszystko zależy m.in. od dotacji, które może otrzymać gmina. Dla przykładu w 2022 roku plan aktualizowano czternaście razy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.