Wiadomości

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1416

Foto-dnia: obszar leśny "Bażaniec" w zimowej odsłonie

Roman Gola, administrator profilu "Przyroda Czechowic-Dziedzic" na Facebooku, podzielił się z nami zdjęciami kompleksu leśnego "Bażaniec" w zimowej odsłonie. Widoki robią wrażenie!

Las Bażaniec w zimowej odsłonie - 22.01.2023 · fot. Roman Gola


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule "Bażaniec" ma zostać objęty ochroną prawną. Są uzgodnienia", wspomniany kompleks leśny ma zostać objęty ochroną prawną. To efekt uzgodnień Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, nadleśnictwa Bielsko oraz lokalnych miłośników przyrody z grupy Czechowiczanie dla Przyrody.

Las Bażaniec w zimowej odsłonie - 22.01.2023
Las Bażaniec w zimowej odsłonie - 22.01.2023 · fot. Roman Gola


Warto podkreślić, że członkowie grupy Czechowiczanie dla Przyrody - przede wszystkim Mikołaj Siemaszko, Marek Szkowron oraz Dominik Wątroba - stworzyli petycję w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego "Remiza leśna Bażaniec". Pod wnioskiem podpisały się 1102 osoby nie tylko z gminy Czechowice-Dziedzice, ale także z takich miejscowości, jak Bielsko-Biała, Kęty, Nakło Śląskie, Rudzica, Wilamowice, Osiek, Oświęcim oraz Jasienica.

Las Bażaniec w zimowej odsłonie - 22.01.2023
Las Bażaniec w zimowej odsłonie - 22.01.2023 · fot. Roman Gola


Wniosek trafił do czechowickiej Rady Miejskiej 6 grudnia ubiegłego roku, o czym portal czecho.pl pisał w artykule "Będzie nowy użytek ekologiczny? Pod petycją podpisały się 1102 osoby". O samej petycji pisaliśmy
na początku listopada w artykule "Będzie użytek ekologiczny w lesie Bażaniec? Można podpisać petycję".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.