czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2007
  • wyświetleń: 1666

Nikt nie chce być rzeźnikiem

Czechowiczanie chcą chodzić na kursy. O to, czy są zainteresowani zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności zapytali ich pracownicy magistratu. Urząd Miejski przeprowadził badanie na prośbę bielskiego starostwa, które zamierza bowiem wystartować z cyklem szkoleń i kursów zawodowych, w których uczestniczyłyby nie tylko osoby niepracujące, ale również zatrudnione, którym marzy się np. lepsza praca.

Badanie sondażowe zainteresowania czechowiczan podniesieniem, uzupełnieniem albo zmianą kwalifikacji zawodowych właśnie się zakończyło. W ciągu kilku tygodni urzędnicy zebrali przeszło 600 deklaracji udziału w poszczególnych kursach.

Najwięcej osób, bo 131, zgłosiło chęć udziału w kursie na kierowcę (od kat. B do D). Sporo zainteresowanych jest szkoleniem zawodowym na operatora wózków jezdniowych, koparek, księgowego i lektora języków obcych. Natomiast nikogo nie ciągnie, by zostać szklarzem budowlanym, brukarzem czy rzeźnikiem-wędliniarzem.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.