czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 356

Łeba - czy to dobre miejsce na wycieczkę dla grupy?

Materiał partnera:

Wybrzeże morskie co roku przyciąga wielu turystów. Nie zmienia się to od dziesiątek lat. Łeba, czyli miasto położone w województwie pomorskim to miejscowość wypoczynkowa z portem morskim oraz licznymi kąpieliskami. Jest to doskonałe miejsce, aby odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Miasto oferuje nam liczne atrakcje nie tylko latem, ale i jesienią oraz wiosną. Czy jest to dobre miejsce na wycieczkę dla grupy? Sprawdź!

morze,plaża


Atrakcje, które czekają na grupę w ŁebieNajpopularniejszą atrakcją w Łebie jest Słowiański Park Narodowy, a w nim doskonale znane Wydmy, czyli ruchome piaski. Położone są one pomiędzy morzem a Jeziorem Łebsko. Pod wpływem wiatru "wędrują" na wschód z prędkością kilku metrów rocznie, zasypując napotkane lasy. Największa wydma zajmuje obszar ok. 500 hektarów, a najwyższa osiąga 42 m wysokości. Jest to doskonała propozycja dla grup, które lubią aktywnie spędzać czas. Dla grup wybierających się z dziećmi doskonałą propozycją będzie Funlandia, czyli dmuchany park rozrywki dla całej rodziny. Moc atrakcji przygotowana jest tu zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych. Największa atrakcja to potężny 40-metrowy tor przeszkód. Łeba to także symboliczne atrakcje miasta portowego:

  • plaże,
  • port morski,
  • latarnia.


Ceniąc sobie ciszę i spokój, warto wybrać się do pobliskiego Czołpina. W miasteczku znajduje się plaża oddalona od zgiełku typowego dla nadmorskich kurortów. Sama Łeba otwarta jest też dla osób, które lubią czerpać wiedzę. W mieście i okolicach znajdziemy liczne muzea, w tym: Muzeum Wsi Słowiańskiej w Kulkach, Muzeum Bursztynu czy Muzeum Wyrzutni Rakietowych.

Noclegi dla grup w Łebie - gdzie warto się zatrzymać?Łeba oferuje szeroką bazę noclegową zarówno dla par, rodzin z dziećmi, jak i zorganizowanych grup. Jadąc ze znajomymi bądź dużą rodziną warto wziąć pod uwagę wynajem wolnostojących domków, które znajdują się zarówno w centrum miasta, na jego obrzeżach, jak i w pobliżu plaży. Takie rozwiązanie zapewni spokój i ciszę. Wiele z nich posiada dodatkowe udogodnienia takie jak basen czy miejsce do grillowania.

morze,plaża


Łeba a inne miejscowości wypoczynkowe - dlaczego warto wybrać właśnie to miasto?Łeba to doskonała baza noclegowa oraz szeroka oferta atrakcji. Blisko stąd zarówno do morza, jak i jezior.

Łeba wyróżnia się na te innych miejscowości szeroką bazą noclegową oraz wieloma atrakcjami. Położona jest ona w bardzo malowniczej części naszego kraju. Wydmy w Polsce to nieczęsto spotykane zjawisko, dlatego wybierając się na wycieczkę nad morze warto pomyśleć właśnie o tej miejscowości. Jest to też wspaniałe miejsce na wycieczkę dla grupy. Długie spacery brzegiem morza są dobrym pretekstem do długich rozmów, a co za tym idzie integracji członków grupy. Wyjazdy grupowe organizowane przez fifitravel.pl/ spełniają najwyższe oczekiwania klientów.