Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • 25 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4528

Łukasz Piszczek będzie asystentem trenera reprezentacji Polski?

Łukasz Piszczek może wrócić do reprezentacji Polski w nowej roli! Według poniedziałkowych doniesień medialnych piłkarz pochodzący z Goczałkowic-Zdroju może być teraz asystentem trenera kadry narodowej!

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek · fot. Łączy nas Piłka


Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie 68-letni Fernando Santos. Portugalczyk przez osiem lat prowadził kadrę narodową swojego kraju. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Europy z 2016 roku oraz wygraną w Lidze Narodów UEFA w 2019 roku. Stanowisko trenerskie w reprezentacji Portugalii opuścił po porażce z Marokiem w ćwierćfinale mundialu w Katarze.

Głównym celem postawionym przez nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski jest awans na mistrzostwa Europy w 2024 roku.

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie 68-letni Fernando Santos
Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie 68-letni Fernando Santos - 24.01.2023 · fot. TVP Sport


Według poniedziałkowych doniesień medialnych z trenerem mają współpracować Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek. Podczas oficjalnej prezentacji nowego selekcjonera reprezentacji Polski (we wtorek, 24 stycznia) Fernando Santos potwierdził, że odbył rozmowy z tymi kandydatami. Zaznaczył, że istotne jest dla niego, żeby mieć współpracownika, który jest Polakiem.

- Jest to ważne, żebym poznał lepiej mentalność, osobowość Polaków. Wczoraj miałem okazję rozmawiać z Ł. Piszczkiem i T. Kaczmarkiem i poznałem ich pomysły. Za 15 dni przekażę moje opinie prezesowi PZPN. Nie można nagle zaangażować zbyt dużej liczby współpracowników, ale rzeczywiście będzie polski element w moim sztabie - mówił selekcjoner Fernando Santos.

Piszczek karierę reprezentacyjną zakończył oficjalnie w 2018 roku. Z kolei w 2021 roku pożegnał się z Borussią Dortmund. Obecnie jest graczem i drugim trenerem LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.