Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 536

Jak bezpiecznie przechowywać gotówkę w domu i firmie?

Materiał partnera:

Wielu ekspertów związanych z finansami i inwestycjami wskazuje przechowywanie gotówki w domu jako nietrafiony pomysł. W końcu są to środki w żaden sposób nieoprocentowane, które nie pracują na siebie i z czasem tracą swoją wartość. Istnieją jednak skrajne sytuacje, w których gotówka może okazać się jedynym warunkiem - awaria banku uniemożliwiająca wypłatę bankomatu lub specjalny fundusz na czarną godzinę. Jak bezpiecznie przechowywać gotówkę w domu czy firmie? Sprawdźmy to.

sejfwscianie


Gotówka zawsze powinna być dobrze zabezpieczonaNiektórzy z nas wychodzą z założenia, że kilkaset lub kilka tysięcy złotych zgromadzonych w domu może być dobrym zabezpieczeniem na wypadek awaryjnej sytuacji. Z takiego samego założenia wychodzi coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy wprawdzie główne środki gromadzą na kontach bankowych, jednak wolą dmuchać na zimne i zabezpieczyć gotówkę, która pozwoli na realizowanie zwykłych procesów biznesowych bez sięgania po zewnętrzne formy finansowania.

Bez względu na to, kto i ile pieniędzy chce przechowywać fizycznie, niezwykle istotne jest, by zawsze były one dobrze zabezpieczone. I nie mówimy tutaj o poduszce, materacu czy szufladzie, do której nikt nie zagląda. Pieniądze zawsze powinny być chronione nie tylko przed wzrokiem innych, ale także przed innymi losowymi sytuacjami, których możemy doświadczyć. Pożar, zalanie - to tylko dwie z wielu ewentualności, które mogą błyskawicznie zniszczyć całą gotówkę, tak skrzętnie ukrywaną. Jeśli chcemy przechowywać gotówkę w domu, musimy postawić na profesjonalne i sprawdzone rozwiązania.

Dedykowane sejfy i szafy pancerneJeśli zastanawiamy się nad odpowiednim rozwiązaniem w dziedzinie przechowywania gotówki, powinniśmy sprawdzić rozwiązania, które przygotował dla nas sejfexpert.pl. Szeroki wybór sejfów, szaf pancernych i innych miejsc do przechowywania gotówki zapewni nam spokój, bezpieczeństwo i komfort psychiczny, związany z gromadzeniem żywej gotówki w miejscu, do którego dostęp mamy tylko my. I choć taki komfort może być bagatelizowany w przypadku przechowywania pieniędzy w domu, to nie zawsze możemy zaufać wszystkim pracownikom firmy, którzy notorycznie przewijają się w biurze lub w pomieszczeniach, gdzie trzymana jest gotówka.

sejfexpert


Jaki rodzaj sejfu wybrać?Jednym z największych wyzwań, które czeka każdego z nas, jest wybór odpowiedniego sejfu. To, jaki sejf wybierzemy, zależy jedynie od naszych potrzeb, ale i budżetu, jaki chcemy na taki zakup przeznaczyć. Sejfy i szafy pancerne różnią się między sobą przede wszystkim gabarytami. Jeśli zależy nam na miejscu, w którym przechowywane będą tylko pieniądze, możemy postawić na mały sejf, który w żadnym wypadku nie odbiega poziomem zabezpieczeń od największych wariantów. Kolejna kwestia, którą warto przeanalizować to typ sejfu. Najpopularniejsze to oczywiście sejfy antywłamaniowe, które przede wszystkim chronią zawartość przed niepowołanymi osobami. J

eśli jednak w naszej firmie zachodzi pewne ryzyko pożaru, dobrze będzie zainwestować w specjalistyczny sejf ognioodporny, który może chronić naszą gotówkę nawet przez 2 godziny. Nie zapominajmy także o typie zamku, który w praktyce decyduje o tym, jak łatwo ktoś może złamać kod. Najprostsza i najtańsza forma to oczywiście sejf z zamkiem na klucz, jednak zamki szyfrowe i elektroniczne powoli stają się standardem. W najlepszym scenariuszu, by zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo gotówki przechowywanej w sejfie, warto postawić na urządzenie wyposażone w co najmniej dwa typy zamków. To pozwoli nam cieszyć się spokojem i pewnością, że zgromadzona w sejfie gotówka będzie zawsze bezpieczna.