Wiadomości

  • 26 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1397

Będzie znaczna podwyżka stawek egzaminów na prawo jazdy?

Zarząd województwa śląskiego przyjął proponowane stawki za egzaminy na prawo jazdy. Czekają nas znaczne podwyżki. Teraz uchwałę w tej sprawie musi podjąć Sejmik województwa śląskiego, którego sesja odbędzie się 30 stycznia.

Chcą zlikwidować bielski WORD. Sprawa została poruszona w Sejmie
Będzie znaczna podwyżka stawek egzaminów na prawo jazdy? · fot. WORD Bielsko-Biała


Podrożeć mają egzaminy teoretyczne oraz praktyczne wszystkich kategorii. W sumie koszt egzaminu na prawo jazdy kategorii B ma podrożeć do 250 złotych - obecnie jest to 170 złotych.

Opłata za egzamin teoretyczny wszystkich kategorii ma wzrosnąć do 50 złotych. Jeśli chodzi o część praktyczną, to stawka będzie wynosić 200 złotych dla kategorii B lub 250 złotych dla kategorii C, C+E czy też D.

Powyższe stawki będą obowiązywać we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na terenie województwa śląskiego. Po podjęciu uchwały, wejdzie ona w życie 14 dni po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.