czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1850

Repertuar czechowickiego Kina Świt na luty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Przedstawiamy program Kina Świt na luty. Na ekranie w MDK zobaczymy familijne nowości - Pimi z Krainy Tygrysów oraz kolejne przygody Asterixa i Obeliksa. Pojawi się także kilka polskich propozycji - m.in. Pokusa Marii Sadowskiej czy film Niebezpieczni Dżentelmeni. W DKF Puls oprócz nowych tytułów pojawi się czeska kasowa komedia "Właściciele". Będzie także okazja, by na dużym ekranie obejrzeć klasyk polskiego kina - Popiół i diament.

Reklama

Kino świt
Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Repertuar luty 20231-2 lutego

16.15 PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW (wł./7)
18.00 NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI (pol./12)
20.00 POKUSA (pol./15)

3-4 lutego

16.15 MASZ CI LOS! (pol./12)
18.00 MASZ CI LOS!
20.00 POKUSA

5 lutego

15.00 André Rieu w Dublinie. Dobry koncert na Nowy Rok
18.00 MASZ CI LOS!
20.00 POKUSA

6-8 lutego

18.00 MASZ CI LOS!
20.00 POKUSA

9 lutego

18.15 MASZ CI LOS!
20.00 DKF

10 lutego

18.00 MASZ CI LOS!
20.00 HEAVEN IN HELL (pol./15)

11 lutego

16.15 MASZ CI LOS!
18.00 HEAVEN IN HELL
20.15 HEAVEN IN HELL

12-13 lutego

18.00 MASZ CI LOS!
19.45 HEAVEN IN HELL

14 lutego

16.15 MASZ CI LOS!
18.00 HEAVEN IN HELL
20.15 HEAVEN IN HELL

15 lutego

18.00 MASZ CI LOS!
19.45 HEAVEN IN HELL

16 lutego

16.15 MASZ CI LOS!
18.00 HEAVEN IN HELL
20.15 DKF

17 lutego

17.00 KOT 2023: ROMEO I JULIA MIGAWKI - WTZ Felicitas
18.00 HEAVEN IN HELL
20.15 WIELORYB (USA/15)

18 lutego

17.00 KOT 2023: Gala operetkowo - musicalowa: U SCHYŁKU KARNAWAŁU - CTM Movimento
19.00 WIELORYB
21.00 HEAVEN IN HELL

19 lutego

16.00 KOT 2023: Spektakl teatralny SEPARACJA
19.00 HEAVEN IN HELL

20-22 lutego

18.00 WIELORYB
20.15 HEAVEN IN HELL

23 lutego

16.00 WIELORYB
18.00 HEAVEN IN HELL
20.15 DKF

24-25 lutego

16.00 ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA (franc./7)
18.00 WIELORYB
20.00 TÁR (USA/15)

26-28 lutego

15.30 ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA
17.30 WIELORYB
19.30 TÁR

Nowe ceny biletów: tanie poniedziałki i czwartki - 15 zł; pozostałe dni 20 zł i 18 zł (ulgowy).

Repertuar DKF Puls  • 2 lutego, godz. 20.00 - WŁAŚCICIELE (Czechy)
  • 9 lutego, godz. 20.00 - TILL (USA)
  • 16 lutego, godz. 20.15 - DUCHY INISHERIN (Irlandia/USA/Wlk. Brytania)
  • 23 lutego, godz. 20.15 - Krótka historia kina polskiego: POPIÓŁ I DIAMENT (Polska).


Karnet 50 zł. Karnet styczeń-marzec upoważnia do zakupu biletów w cenie 5 zł. Pojedyncze bilety na wybrany film kosztują 15 zł.

O filmachPokusaPolska 2023, 99 min.
Reżyseria: Maria Sadowska. Wykonawcy: Piotr Stramowski, Helena Englert, Piotr GłowackiAtrakcyjna i ambitna Inez od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej dziewczyny. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba, że...

Pimi z Krainy TygrysówWłochy 2022, 94 min
Reżyseria: Brando Quilici. Wykonawcy: Claudia Gerini, Sunny Pawar, Amandeep Singh.Kino familijne w polskiej wersji językowej. Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małego tygryska przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do odległego sanktuarium, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodym tygryskiem Mukti rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i przetrwać ekstremalne wyzwania, aby dotrzeć do nowego domu, wysoko w Himalajach i przeżyć jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

Masz ci los!Polska 2023, 85 min.
Reżyseria: Mateusz Głowacki. Wykonawcy: Izabela Kuna, Piotr Głowacki, Sonia Bohosiewicz.Podczas stypy po pogrzebie kochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi dziadek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz... Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest ludzki..., ale nie gdy chodzi o rodzinę i wielkie pieniądze!

Heaven in hellPolska 2023, 119 min.
Reżyseria: Tomasz Mandes. Wykonawcy: Magdalena Boczarska, Simone Susinna, Katarzyna Sawczuk, Sebastian Fabijański.Czy dojrzałej kobiecie wolno się szaleńczo zakochać i rzucić w wir namiętności? Czy atrakcyjny facet, o którym marzą dziewczyny, może wybrać starszą partnerkę, dając jej czułość i bliskość, za którymi ona tak bardzo tęskni? Olgę i Maksa dzieli 15 lat różnicy. Ona to kobieta sukcesu, matka dorosłej córki. On - przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i łapiący każdą chwilę. Los postawił ich sobie na drodze, rozpalił zmysły i uwikłał w płomienny romans. Olgą targają skrajne uczucia: poczucie odpowiedzialności walczy z rodzącą się miłością, poczucie wstydu - z siłą namiętności, rozwaga - z tęsknotą za spontanicznością młodej dziewczyny. Maks zaczyna rozumieć, że beztroskie życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada. Jest pewien, że kobieta, którą spotkał jest miłością jego życia. Nie wie jednak, jak pokonać przeszkody na drodze do bycia razem.

WielorybUSA 2022, 117 min.
Reżyseria: Darren Aronofsky. Wykonawcy: Brendan Fraser, Sadie Sink, Hong Chau. Nagrody: Oscary 2023 Nominacje: Złote Globy Nominacje 2023: Najlepszy aktor w dramacie (Brendan Fraser); BAFTA 2023 Nominacje: Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Brendan Fraser), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Chong Hau); MFF w Wenecji 2022: Nagroda Specjalna.Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

TárUSA 2023, 158 min.
Reżyseria: Tod Field. Wykonawcy: Cate Blanchett, Mark Strong, Sydney Lemmon.
Nagrody: Oscar 2023 Nominacje: .... Złote Globy 2023: Najlepsza aktorka w dramacie (Cate Blanchett); BAFTA 2023 Nominacje: Najlepszy film, reżyseria, scenariusz, Najlepsza aktorka w dramacie (Cate Blanchett); MFF w Wenecji 2022: Puchar Volpi-Najlepsza aktorka (Cate Blanchett).Uznana kompozytorka Lydia Tár zostaje pierwszą w historii kobietą-dyrygentką największej niemieckiej orkiestry. Akcja obejmuje kilka miesięcy z życia bohaterki, która w oczach krytyków uchodzi za najwybitniejszą żyjącą dyrygentkę. Choć sama postać jest fikcyjna, Field nie daje nam tego odczuć, dbając o szczegółowe zarysowanie jej losów i wpisując je w najżywiej dyskutowane współcześnie konteksty. Mamy rok 2022 i wraz z protagonistką przemieszczamy się pomiędzy Berlinem a Nowym Jorkiem. Lydia jednocześnie przewodzi berlińskiej orkiestrze symfonicznej, promuje autobiograficzną książkę, nagrywa płytę i opiekuje się córką. Świat hołubionej muzyczki wydaje się starannie poukładany, a na dodatek wszystko i wszyscy wokół podporządkowują się jej kaprysom. Kryzys nadciąga z najmniej spodziewanej strony - konsekwencje dawno zakończonej relacji z niejaką Kristą dadzą o sobie znać, uszkadzając posągowy, nieskazitelny wizerunek sławnej persony.

Asteriks i Obeliks: Imperium smokaFrancja 2023, 110 min.
Reżyseria: Guillaume Canet. Wykonawcy: Marion Cotillard, Franck Gastambide, Vincent Cassel.Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni - księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa - dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie... Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa - Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

WłaścicieleCzechy 2019, 97 min.
Reżyseria: Jiri Havelka. Wykonawcy: Tereza Ramba, Vojtech Kotek, Dagmar Havlova. Czeskie Lwy 2020: Najlepsza aktorka (Tereza Ramba), Najlepszy scenariusz.Właściciele to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan. Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Jednym słowem, pełny przekrój czeskiego społeczeństwa. Wzajemne pretensje, uprzedzenia i stereotypy szybko biorą górę, zastępując spokojną, merytoryczną dyskusję. Zwłaszcza że każdy przekonany jest do swojej racji i niezbyt skory do pójścia na kompromis.

TillUSA 2022, 130 min.
Reżyseria: Chinonye Chukwu. Wykonawcy: Danielle Deadwyler, Jalyn Hall, Jamie Renell.
Nagrody: BAFTA Nominacje: Najlepsza aktorka (Danielle Deadwyler). Oscar Nominacje 2023.Rok 1955, Missisipi. Emmett Till, czternastoletni czarnoskóry chłopiec, spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy skali napięć na tle rasowym, pozwala sobie na drobny żart w stosunku do białej kobiety. Następstwa okazują się tragiczne - Emmett zostaje brutalnie zamordowany. Jego matka, Mamie Till, podejmuje heroiczną walkę o sprawiedliwość i przekuwa druzgocącą żałobę w działanie. Prawdziwa historia, która stała się symbolem oporu Afroamerykanów wobec rasizmu.

Duchy InisherinIrlandia/USA/Wlk. Brytania 2022, 114 min.
Reżyseria: Martin McDonagh. Wykonawcy: Barry Keoghan, Colin Farrell, Brendan Gleeson
Nagrody: Oscary 2023 Nominacje.... Złote Globy 2023: Najlepsza komedia, Najlepszy aktor w komedii (Collin Farell), Najlepszy scenariusz. BAFTA Nominacje: 9 nominacji, w tym dla najlepszego filmu; MFF w Wenecji 2022: Najlepszy scsnariusz, Puchar Volpi-Najlepszy aktor (Colin Farell).Duchy Inisherin to opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica i Colma. Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczony Pádraic za wszelką cenę próbuje zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhán i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik. Niestety, wszelkie wysiłki Pádraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie będzie już odwrotu...

Popiół i diamentPolska 1958, 97 min.
Reżyseria: Andrzej Wajda. Wykonawcy: Zbigniew Cybulski, Ewa Krzyżewska, Adam Pawlikowski.
Nagrody: MFF w Wenecji 1959: Nagroda FIPRESCI; Złota Kaczka 1959; Najlepszy film polski.Maciek Chełmicki, młody akowiec otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR w przededniu zakończenia drugiej wojny światowej. W tym samym czasie poznaje Krystynę, barmankę w hotelu. Rozdarty między poczuciem obowiązku a rodzącym się uczuciem będzie musiał dokonać wyboru. Tej nocy trwa bankiet z okazji zwycięstwa. Poranek okaże się dla bohatera tragiczny w skutkach.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj