Wiadomości

  • 30 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2031

[FOTO] Za nami "Akcja zima" w czechowickich podstawówkach

W czasie ferii zimowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice realizowany był program profilaktyczny pod hasłem "Akcja Zima". Zimowe atrakcje dla dzieci z czechowickich szkół podstawowych, w dużej części, współfinansowane były przez gminę w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Za nami "Akcja zima" w czechowickich podstawówkach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Celem programu, który przeważnie odbywał się w formule półkolonii, było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Dzieci współdziałając w grupie nabywają umiejętności społeczne i interpersonalne, uczą się współpracy, życzliwej komunikacji i czerpania radości z różnych form aktywności (wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze zajęcia kulturalne i sportowe, warsztaty manualne).

Cennym przekazem dla dzieci jest uświadomienie im, że realne życie i kontakt z rówieśnikami jest atrakcyjniejsze niż wirtualny świat.

Do "Akcji zima" zostało zgłoszonych 229 dzieci z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.