Wiadomości

  • 30 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1022

"Bezpieczne ferie": były kontrole w "miejscach masowej rozrywki"

W województwie śląskim zakończyły się ferie zimowe. Na bielskich drogach w tym czasie doszło do 139 kolizji drogowych oraz 2 wypadków, w których rannych zostało 2 pieszych. Podczas ferii policyjni profilaktycy i dzielnicowi spotykali się z młodzieżą, z którą rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, stoku oraz w domu.

Akcja "Bezpieczne ferie" - działania na stoku
Akcja "Bezpieczne ferie" - działania na stoku · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania profilaktyczne poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi były w okresie ferii zimowych jednym z priorytetów służby dzielnicowych oraz profilaktyków z bielskiej komendy. W ramach ogólnopolskich akcji takich jak "Bezpieczne Ferie" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" mundurowi spotykali się najmłodszymi.

Ponadto uczyli dzieci i młodzież zasad bezpiecznego wypoczynku, przypominali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i korzystaniu z elementów odblaskowych. Policjanci przestrzegali ich przed zimowymi zagrożeniami, takimi jak na przykład wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne czy niewłaściwymi zabawami na śniegu.

Dwukrotnie podczas ferii policjanci przeprowadzili również działania prewencyjne na terenie Bielska-Białej i powiatu, w trakcie których dokonali kontroli ponad 100 miejsc masowej rozrywki, ujawnili 111 sprawców wykroczeń, 5 sprawców przestępstw oraz zatrzymali 5 osób poszukiwanych.

Na drogach regionu od 16 do 29 lutego doszło do 139 kolizji, z czego 2 z udziałem pieszych, 2 wypadków drogowych — oba z udziałem pieszych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 14 nietrzeźwych kierujących i 1 pod wpływem środków odurzających.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.