Wiadomości

  • 31 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2186

[FOTO] Ferie, ferie i po feriach. Co działo się w bibliotece?

Wszystko co dobre, szybko się kończy, niestety. Tegoroczne ferie przeszły do historii. Śnieżna aura nie dopisała. Sanki i bitwy na śnieżki muszą poczekać na lepsze czasy, za to pogody ducha uczestnikom bibliotecznej akcji zima nie zabrakło. Choć rytm dziecięcych dni wyznaczają już szkolne dzwonki, wracamy we wspomnieniach do niedawnych beztroskich chwil, bo przez ostatnie dwa tygodnie w bibliotece działo się i to niemało.

Ferie w czechowickiej Miejskiej Bibliotece Publicznej · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Oferta zajęć kulturalno-edukacyjnych była niezwykle bogata. Swoje feryjne wydanie miały dobrze znane cykle, takie jak "Akademia Gry", która stanowi gratkę dla miłośników planszówek oraz "Dziecięca Manufaktura", adresowana do małych artystów. Tym razem uczestnicy malowali odlewy gipsowe, które następnie przyklejali na płytki ceramiczne, tworząc wyjątkowe przestrzenne obrazy.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci wymieniały się wrażeniami po lekturze dzieła "Krasnoludki" Melanii Kapelusz oraz wykonały wyjątkową maskotkę z pomponów. Dodatkowo zorganizowano dwa bajkowe seanse filmowe, oczywiście z towarzyszeniem popcornu. Pod czujnym okiem Barbary Lach dzieci ozdabiały ceramiczne kubki elementami wykonanymi z glinki polimerowej.

Uczestnicy ferii z biblioteką udali się także w wyjątkową podróż do Hogwartu, gdzie jak na szkołę magii przystało, poddani zostali wielu próbom i musieli rozwiązać niezwykłe zagadki. Ponadto gościliśmy w bibliotecznych progach uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach oraz ferii z MOSiRem, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji, m. in.: wyjątkowe warsztaty muzyczne z wykorzystaniem bum-bum rurek, warsztaty mini-robotyki oraz zajęcia plastyczne - wykonano kartki techniką iris folding i ołówkowe pacynki.

Biblioteczna oferta na ferie to jednak nie tylko animacje dla dzieci, ale również dla dorosłych. Wszak każdemu, bez względu na wiek, należy się mały zimowy reset.

W pierwszym tygodniu ferii miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej Krystyny Gwizdoń. Prace z cyklu "W drodze przez życie" można oglądać w galerii MBP do 3 lutego 2023 r. Odbyło się także pierwsze spotkanie w ramach filozoficznego cyklu "Wierność prawdzie. Filozofia - światło w mroku historii".

Kolejne prelekcje, prowadzone przez Aleksandra Nowakowskiego, już w lutym i marcu. Drugi tydzień z kolei upłynął pod znakiem podróży. Najpierw, w ramach cyklu "Palcem po mapie", Pani Magda z Działu Promocji zabrała uczestników do słonecznej Bułgarii, oferując fototerapię jako antidotum na długie wieczory. Następnie Kacper Perkowski zaprezentował turystyczne i historyczne walory Saksonii, okraszając słowo mówione pięknymi fotografiami własnego autorstwa.

Serdecznie dziękujemy za liczny udział i wspólną zabawę. Cieszymy się, że miejsca na warsztaty rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki, bo to oznacza, że trafiliśmy w Wasze gusta. Oferta na luty zapowiada się równie ciekawie! Zapraszamy do Biblioteki!

Magdalena Wygoda

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj