Wiadomości

  • 31 stycznia 2023
  • 27 lutego 2023
  • wyświetleń: 13969

Udało się! Licznik zbiórki na rzecz Dawida Hasiuka pokazał 100%!

Udało się! na siedem dni przed zakończeniem zbiórki liczni zbiórki na rzecz Dawida Hasiuka pokazał 100%! Dzięki wpłatom 2 560 osób udało się zebrać 124 211 zł!

Dawid Hasiuk
Dawid Hasiuk · fot. siepomaga.pl


- Dziś o godzinie 16.23 Przedszkole Publiczne nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach wpłatą 2600 zł, zebraną w ramach akcji "Pompujemy dla Dawida", zamknęło zbiórkę na operację - przekazała portalowi czecho.pl Iwona Szczotka, wolontariuszka zaangażowana w pomoc Dawidowi. Więcej o wyzwaniu "Pompujemy dla Dawida" pisaliśmy w artykule "Cała gmina Czechowice-Dziedzice pompuje dla Dawida!".- Kochani, to dzięki Wam Dawid już niedługo dostanie szansę na lepsze życie, to dzięki Wam jest nadzieja na sprawność. Przed nim teraz poważna operacja, potem długa i kosztowna rehabilitacja, ale wiedząc, jak potężną Armię ma za sobą, na pewno da radę. Dziękujemy, że przez ostatni rok byliście z Dawidem - za każdą poświęconą chwilę, za dobre słowo wsparcia, za modlitwę, za każdą nawet najdrobniejszą złotówkę. Niech każde dobro jakie ofiarowaliście w stronę Dawida wróci do Was podwójnie - dodała Iwona Szczotka.

Już niedlugo zebrana kwota trafi na konto Paley European Instytute w Warszawie. Licytacje na rzecz Dawida na Facebooku ciagle trwają, a zbiórka na Siepomaga.pl nie zostanie zamknięta - po operacji zostanie zmieniony cel zbiórki. Będą to koszty pooperacyjne oraz rehabilitacje.

Kim jest Dawid Hasiuk?Dawid Hasiuk
Dawid Hasiuk · fot. Archiwum prywatne


- Gdy Dawid miał 3 tygodnie, przeszedł transfuzję krwi. Nie wiem i już nigdy się nie dowiem, co poszło nie tak, jednak po tym zabiegu, gdy zobaczyłam moje dziecko, wiedziałam, że wydarzyło się coś strasznego. Mój syn cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Bardzo długo był leżącym dzieckiem, do 3 roku życia tylko się czołgał. Przeszedł zabieg fibrotomii oraz operację stóp, podczas której wycięto także ścięgna pod kolanami. Dlaczego? Na to pytanie także do dziś nie otrzymałam odpowiedzi... - mówi mama Dawida, pani Ilona, na stronie zbiórki w serwisie siepomaga.pl.

Obecnie Dawid potrafi chodzić o kulach, dłuższe dystanse pokonuje jednak na wózku inwalidzkim. Jego chód jest nieprawidłowy, ma mocne przeprosty w kolanach, jego rzepki kolanowe umieszczone są 2 cm nad nimi, co utrudnia jego sprawność.

W kwietniu ubiegłego roku dla Dawida pojawiła się szansa, jakiej nikt nie dawał mu wcześniej w całej Polsce. Młody czechowiczanin ma szansę na operację, dzięki której będzie mógł samodzielnie chodzić. Zabieg polega na przeszczepieniu ścięgien z ud pod kolana oraz wstawieniu rzepek w prawidłowe miejsce.

- Bez operacji Dawid pozostanie na wózku inwalidzkim do końca życia. Jest mądrym nastolatkiem, chciałabym mu podarować lepszą przyszłość. Stara się być bardzo samodzielny. Dzięki swojemu uporowi i determinacji wrócił na zajęcia do szkoły, by być wśród rówieśników. Jestem z niego szalenie dumna, jednak wiem, że to nie wystarczy... - podkreśla mieszkanka Czechowic-Dziedzic.

Zbiórka dostępna jest tutaj.

apel


hasiuk, podatek, pit
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dawid Hasiuk" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dawid Hasiuk

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dawid Hasiuk" podaj